Euromedica - Nowoczesna Medycyna.
Europejskie Standardy!

Dietetyka

Umów się na wizytę

Czym się zajmujemy?

Metabolic Targeted Diet

 Dieta spersonalizowana (tzw MTD – Metabolic Targeted Diet) opiera się o badania poziomu glukozy we krwi za pomocą sensora przymocowanego do ręki na wytyczony okres. Mając wiedzę o tym, jak Twój organizm reaguje na poszczególne produkty i posiłki, dietetyk może ułożyć dla Ciebie precyzyjnie dobrany plan żywieniowy. Nasz specjalista wykluczy z Twojego jadłospisu produkty, które podnoszą glikemię lub wskaże jak je komponować potrawy, aby uregulować poziom cukru. To najnowocześniejsza metoda diagnostyczna stworzona przez izraelskiego naukowca Erana Segala, uwzgledniajaca wpływ indywidualnych predyspozycji genetycznych oraz mikrobiomu jelitowego na tolerancję  różnych pokarmarmów i ich wpływu na przyrost wagi.

Zdrowe odżywianie

Dzięki pomocy naszego specjalisty zdobędziesz wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Nauczysz się prawidłowo komponować posiłki z uwzględnieniem wszystkich wartości odżywczych, takich jak białko, węglowodany i tłuszcze oraz witamin i minerałów. Dowiesz się jakie błędy popełniasz w obecnej diecie oraz jak je w odpowiedni sposób korygować.

Redukcja masy ciała/Odchudzanie

Co jeść, a czego nie jeść na diecie redukcyjnej? Jak schudnąć z głową? Odpowiedzi na te pytania często szukasz w internecie, napotykając na nie do końca wiarygodne informacje. Katowanie się głodówkami, ograniczającymi dietami i stosując dietetyczne eksperymenty, tylko wyniszczasz swój organizm i zaburzasz metabolizm. W Euromedica doświadczeni dietetycy oferują indywidualne podejście do każdego pacjenta i ułożenie planu żywienia w zależności od Twoich potrzeb, trybu życia i stanu zdrowia. Oprócz tego otrzymasz pyszne i proste jadłospisy oraz ogromną dawkę wiedzy i motywacji. Utrata kilogramów pod okiem profesjonalnego dietetyka daje długotrwałe rezultaty bez uszczerbku na zdrowiu i efektu jojo. 

Dietetyka medyczna/Dieta w chorobach

Indywidualnie dobrana dieta w przypadku choroby odgrywa szczególną rolę w łagodzeniu objawów związanych z Twoimi dolegliwościami i często stanowi podstawę dalszego leczenia. Przygotowujemy plany żywieniowe dopasowane do różnego rodzaju schorzeń, zarówno dziedzicznych jak też związanych ze stylem życia i jednostkami chorobowymi, między innymi: cukrzyca, insulinooporność, choroby serca, choroby wątroby i żołądka, choroby jelit, choroby tarczycy, choroby ginekologiczne i wiele innych.

Nietolerancje i alergie pokarmowe

W jednym miejscu możemy zaoferować pacjentowi zarówno diagnostykę jak też dietoterapię nietolerancji i alergii pokarmowych. Po wykonaniu odpowiednich do danego przypadku testów diagnostycznych, w kierunku określenia produktów uczulających lub nieprawidłowo trawionych, dietetyk dobierze odpowiednią dietę eliminacyjną, która jest podstawowym elementem w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia.

Specjaliści

Dietetyk

Jestem dietetykiem i socjologiem, nie tylko z wykształcenia, ale również z miłości do życia i ludzi. Dzięki temu oprócz fachowej wiedzy i praktycznych wskazówek dietetycznych mogę zaoferować każdemu szczerą rozmowę, dużą dawkę motywacji oraz kompleksową opiekę i wsparcie. Moją prywatną i zawodową misją jest motywowanie ludzi do działania i pozytywnej zmiany ich stanu zdrowia oraz samopoczucia, poprzez wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych. Bo zdrowe odżywianie to nie wyrzeczenia i zakazy ale nowy, lepszy styl życia!

Zobacz profil

Nasze centrum

Europejskie Centrum Medycyny Specjalistycznej – Euromedica to nowe, wyjątkowe miejsce na medycznej mapie Krakowa. Zainspirowani jakością i skutecznością nowoczesnych metod leczenia, postanowiliśmy stworzyć dla naszych pacjentów miejsce, gdzie będziemy mogli wspólnie walczyć o zdrowie zgodnie z najnowszymi światowymi wytycznymi – bez żadnych kompromisów. Nasi lekarze i kadra medyczna to najlepsi profesjonaliści!