Studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyłam w 2012 roku. Po 13-miesięcznym stażu w szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie wyjechałam z Polski. Szkolenie specjalizacyjne odbyłam podczas 6-letniego pobytu w licznych klinikach w Szwajcarii i Niemczech.
Szlifowanie swoich umiejętności w krajach, w których poziom opieki zdrowotnej jest na najwyższym poziomie, otworzyło mi okno na świat medycyny, którą staram się wprowadzać aktualnie w Polsce. Priorytetem w mojej pracy jest nie tylko wnikliwe badanie, ale przede wszystkim poświęcenie odpowiedniego czasu na rozmowę i dobry wywiad, które owocują na późniejszej ścieżce leczenia.
Głównym moim zainteresowaniem jest medycyna prenatalna i wszelkie stany związane z ciążą – zarówno o prawidłowym jak i o patologicznym przebiegu.
Jestem entuzjastką szeroko pojętej ultrasonografii w diagnostyce schorzeń kobiet (zarówno ginekologicznej jak i gruczołu sutkowego). Ultrasonografia, obok narzędzia w mojej codziennej pracy, stała się też moją pasją.
Pogłębianie wiedzy oraz podnoszenie swoich kwalifikacji realizuję uczestnicząc w kursach w Szwajcarii i w Niemczech, czego dowodem jest posiadanie licznych certyfikatów.
Mam za sobą rok pracy w Certyfikowanym Centrum Leczenia Endometriozy w Berlinie oraz trzyletni okres pracy w szwajcarskiej klinice, której szef jest znanym na całą Szwajcarię specjalistą leczenia endometriozy.
To 4-letnie doświadczenie pracy z kobietami z endometriozą w jednostkach zajmujących się kompleksową diagnostyką i leczeniem tej częstej choroby, pozwoliło mi nabyć umiejętności, które wykorzystuję w codziennej pracy w Polsce, by skrócić czas od pierwszych objawów choroby do postawienia diagnozy, który wynosi w Europie 6-8 lat.
Uczestnictwo w kursach psychosomatycznych pozwala mi patrzeć na pacjenta holistycznie – właśnie taki całościowy wgląd z jednocześnie indywidualnym podejściem do każdego są kluczem do postawienia rzetelnej diagnozy.
Współdecydowanie pacjenta w wyborze najlepszej dla niego formy leczenia z przedstawieniem mu jednocześnie najnowszych standardów medycznych zgodnie z medycyną opartą na faktach, to priorytety w mojej codziennej pracy.
W pracy korzystam z nowości i tego, co oferuje szybki rozwój medycyny, ale jednocześnie akceptuję postępowanie w zgodzie z naturą i z tym, co podpowiada własny instynkt pacjentki. Ciąża i troska o mamę i dziecko nie kończą się po narodzinach – uznaję istnienie czwartego trymestru. Jestem propagatorką długiego karmienia piersią. Opierając się na obserwacjach w szwajcarskich klinikach i wielu owocnych lekcjach od tamtejszych pediatrów czy położnych, negatywnie podchodzę do konieczności dokarmiania w pierwszych godzinach życia dziecka.
Poza ginekologią i położnictwem zawodowo interesuję się również mezoterapią, której tajniki poznałam na kursach u dr Britty Knoll z Monachium – założycielki i prezydent Niemieckiego Stowarzyszenia Mezoterapii. Pozwoliło mi to na zajęcie się mezoterapią i jej zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej jak i konwencjonalnej (m.in. leczenie przewlekłego bólu, migreny, blizn pooperacyjnych oraz wielu innych).
Od początku mojej zawodowej drogi pracowałam z pacjentkami mówiącymi w różnych językach, pochodzących z różnych społeczności z czterech stron świata, o różnym światopoglądzie, dlatego tak bardzo kładę nacisk na indywidualizm.
Ochrona krocza podczas porodu to dla mnie priorytet odkąd wróciłam do Polski. Uświadamianie pacjentek w tym temacie traktuję jako jedną z ważniejszych moich zawodowych działalności.
Aleja Kijowska 64/U2
30-079 Kraków
Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00
tel. 570 550 599
e-mail: rejestracja@ecms.com.pl