Nasze specjalizacje

Andrologia

Andrologia

MĘSKIE ZABURZENIA HORMONALNE

W Euromedice wykonujemy pełną diagnostykę urologiczną z uwzględnieniem panelu badań hormonalnych. Przewlekłe zmęczenie, zespół wypalenia, brak libido, zaburzenia wzwodu - problemy tak często zgłaszane przez pacjentów - mogą mieć swoje źródło w zaburzeniach endokrynologicznych. W zależności od indywidualnych potrzeb specjalistyczne leczenie stymulujące oś podwzgórzowo – przysadkowo – gonadalną bądź suplementacja egzogennym testosteronem może okazać idealną terapią.

ZABURZENIA EREKCJI I PRZEDWCZESNY WYTRYSK

W Polsce ponad 30% mężczyzn zmaga się z tą wstydliwą dolegliwością. Obecne terapie umożliwiają znaczną poprawę w funkcjonowaniu narządów i płodności, umożliwiając na nowo cieszyć się pełnią sprawności. W Euromedica oferujemy pełną diagnostykę przyczyn oraz zindywidualizowane leczenie.

NIEPŁODNOŚĆ

Wykonujemy pełną diagnostykę, uwzględniając przyczyny hormonalne, infekcyjne, genetyczne, anatomiczne. Przeprowadzamy wnikliwy wywiad na temat wpływu środowiska życia i pracy na jakość nasienia u mężczyzn, w tym narażenie na czynniki toksyczne, wpływ przewlekłego stresu, czynników fizycznych i deficyty mikroelementów. Zawsze bierzemy pod uwagę obecność stresu oksydacyjnego, który może mieć istotny wpływ na jakość nasienia u 30-80% pacjentów z bezpłodnością. Nasze leczenie jest zawsze wielospecjalistyczne – współpracujemy z ginekologami, endokrynologami oraz dietetykami, dopasowując terapię do konkretnego pacjenta. W razie potrzeby kwalifikujemy pacjentów do zabiegów laparoskopowego usunięcia żylaków powrózka lub endoskopowego usunięcia wzgórka nasiennego (TURed) lub torbieli nasiennej.

TERAPIA PCT (POST CYCLE THERAPY)

Terapia ma na celu przywrócenie zbilansowanej gospodarki hormonalnej w przypadku wcześniejszego stosowania sterydów anabolicznych, terapii sterydowych lub innej farmakoterapii wpływającej na produkcję testosteronu. Pozwala na przywrócenie prawidłowej funkcji jąder, zarówno hormonalną, jak i rozrodczą. W leczeniu zaburzeń hormonalnych stosujemy zarówno schematy leczenia farmakologicznego (SERM, leki hormonalnie czynne, inhibitory aromatazy, inhibitory fosfodiesteraz), suplementacyjnego (testosteron) oraz dbamy o wsparcie organizmu w trakcie terapii, stosując leczenie alimentacyjne mikroelementami, witaminami i antyoksydantami, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem pacjenta.

MEDYCYNA FITNESSU

Pomagamy pacjentom osiągać upragnione cele sportowe przez staranną ocenę potrzeb i możliwości organizmu, a następnie dobór prawidłowej suplementacji, rodzaju treningu i diety. W czasie cyklu treningowego monitorujemy parametry stanu zdrowia pacjenta, w razie potrzeby modyfikując plan terapii. Zwracamy tu szczególną uwagę na odpowiednie obciążenie organizmu jednostkami treningowymi – przy widocznym pogorszeniu parametrów dobrostanu organizmu (np. kinaza kreatynowa / tlenek azotu w wydychanym powietrzu / dialdehyd malonowy) pomagamy przejść trudny okres.

ODCHUDZANIE A ZABURZENIA HORMONALNE

Cennik

Konsultacja andrologiczna

od 300 zł

Konsultacja online

od 250 zł

Zapraszamy do kontaktu

  Zapraszamy
  do kliniki
  Euromedica

  Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

  Godziny przyjęć:
  poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

  tel. 570 550 599

   rejestracja@ecms.com.pl

  Blog

  napisz do nas

   * pola wymagane

   ul. Piastowska 1 B
   30-211 Kraków

   tel. 575 999 867

   rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

   © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl