Nasze specjalizacje

Dietetyka

Dietetyka

METABOLIC TARGETED DIET

Może się okazać, że chcąc zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze, poprawić stan zdrowia czy schudnąć wcale nie musisz wykluczać z diety swoich ulubionych posiłków - jeśli połączysz je z innymi produktami lub zjesz je o innej porze. Dieta spersonalizowana (tzw MTD – Metabolic Targeted Diet) opiera się o badania poziomu glukozy we krwi za pomocą sensora przymocowanego do ręki na wytyczony okres czasu. Mając wiedzę o tym, jak Twój organizm reaguje na poszczególne produkty i posiłki, dietetyk może ułożyć dla Ciebie precyzyjnie dobrany plan żywieniowy. Nasz specjalista wykluczy z Twojego jadłospisu produkty, które podnoszą glikemię lub wskaże jak je komponować potrawy aby uregulować poziom cukru. To najnowocześniejsza metoda diagnostyczna stworzona przez izraelskiego naukowca Erana Segala, uwzgledniajaca wpływ indywidualnych predyspozycji genetycznych oraz mikrobiomu jelitowego na tolerancję różnych pokarmarmów i ich wpływu na przyrost wagi.

REDUKCJA MASY CIAŁA/ODCHUDZANIE

Co jeść, a czego nie jeść na diecie redukcyjnej? Jak szybko schudnąć? Odpowiedzi na te pytania często szukasz w internecie, napotykając na nie do końca wiarygodne informacje. Katowanie się głodówkami, ograniczającymi dietami i stosując dietetyczne eksperymenty tylko wyniszczasz swój organizm i zaburzasz metabolizm. Dlatego zamiast “diety cud” oferujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta i ułożenie planu żywienia w zależności od Twoich potrzeb, trybu życia i stanu zdrowia. Oprócz tego otrzymasz pyszne i proste jadłospisy oraz ogromną dawkę wiedzy i motywacji. Utrata kilogramów pod okiem profesjonalnego dietetyka daje długotrwałe rezultaty bez uszczerbku na zdrowiu i efektu jojo.

DIETETYKA MEDYCZNA/DIETA W CHOROBACH

Indywidualnie dobrana dieta w przypadku choroby odgrywa szczególna rolę w łagodzeniu objawów związanych z Twoimi dolegliwościami i często stanowi podstawę dalszego leczenia. Przygotowujemy plany żywieniowe dopasowane do różnego rodzaju schorzeń, zarówno dziedzicznych jak też związanych ze stylem życia i jednostkami chorobowymi, między innymi: cukrzyca, insulinooporność, choroby serca, choroby wątroby i żołądka, choroby jelit, choroby tarczycy, choroby ginekologiczne i wiele innych.

NIETOLERANCJE I ALERGIE POKARMOWE

W jednym miejscu możemy zaoferować pacjentowi zarówno diagnostykę jak też dietoterapię nietolerancji i alergii pokarmowych. Po wykonaniu odpowiednich do danego przypadku testów diagnostycznych, w kierunku określenia produktów uczulających lub nieprawidłowo trawionych, dietetyk dobierze odpowiednią dietę eliminacyjną, która jest podstawowym elementem w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Dzięki pomocy naszego specjalisty zdobędziesz wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Nauczysz się prawidłowo komponować posiłki z uwzględnieniem wszystkich wartości odżywczych, takich jak białko, węglowodany i tłuszcze oraz witamin i minerałów. Dowiesz się jakie błędy popełniasz w obecnej diecie oraz jak je w odpowiedni sposób korygować.

Dietetyka
- lekarze

Cennik

Konsultacja on-line

150 zł

Konsultacja dietetyczna

150 zł

Jadłospis 14-dniowy

250 zł

Jadłospis 21-dniowy

350 zł

MTD - Metabolic Targeted Diet

od 650 zł

Pierwsza wizyta + plan żywieniowy

450 zł

Zapraszamy do kontaktu

  Zapraszamy
  do kliniki
  Euromedica

  Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

  Godziny przyjęć:
  poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

  tel. 570 550 599

  e-mail: rejestracja@ecms.com.pl

  Blog

  napisz do nas

   * pola wymagane

   ul. Piastowska 1 B, 30-211 Kraków

   tel. 575 999 867

   e-mail: rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

   © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl