Nasze specjalizacje

Ginekologia Estetyczna

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, która koncentruje się na poprawianiu wyglądu oraz funkcji narządów płciowych żeńskich. Specjaliści w tej dziedzinie łączą wiedzę z zakresu ginekologii i medycyny estetycznej, aby zapewnić pacjentkom możliwość poprawienia pewności siebie, komfortu fizycznego oraz zdrowia intymnego.

Ginekologia estetyczna oferuje zabiegi poprawiające wygląd narządów płciowych, takie jak zmniejszenie warg sromowych, korekta łechtaczki, czy lifting pochwy. Celem tych zabiegów jest zwiększenie pewności siebie i komfortu pacjentek. Specjaliści w tej dziedzinie mogą również leczyć różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, takie jak nietrzymanie moczu, suchość pochwy czy bolesne stosunki.

W naszej placówce znajdują się doświadczani ginekolodzy estetycznych, którzy przeprowadzają rozmowy z pacjentkami, aby zrozumieć ich potrzeby i cele związane z wyglądem i funkcją obszaru intymnego. Diagnozują także wszelkie problemy zdrowotne, które mogą wpływać na komfort i estetykę.

Ginekologia Estetyczna
Ginekologia Estetyczna
- zabiegi

Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Stanowi odpowiedź na potrzeby kobiet, które odczuwają dyskomfort psychiczny i fizyczny ze względu na wygląd intymnych części ciała. Jej celem jest leczenie dolegliwości i korekta defektów narządów płciowych. Oferuje więc cały wachlarz zabiegów, które pozwalają rozwiązać wiele różnych problemów: od poprawy wyglądu pochwy po leczenie suchości czy usuwanie blizn i zrostów.

Medycyna estetyczna a ginekologia. Co je łączy?

Dla niektórych osób budowa i sposób funkcjonowania narządów płciowych są przyczyną wstydu, bólu czy kompleksów. Może stanowić to poważną przeszkodę w osiągnięciu satysfakcji seksualnej, a także w codziennym życiu (np. przy nietrzymaniu moczu).

W takich sytuacjach warto rozważyć wykonanie zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej. To procedury nieinwazyjne, bezpieczne, niewymagające długiej rekonwalescencji. Pozwalają zyskać większą pewność siebie, poprawić komfort podczas współżycia, pozbyć się podrażnień i częstych infekcji, a także zniwelować niewygodę w trakcie uprawiania różnych sportów, jak np. jazda na rowerze.

Specjaliści od ginekologii estetycznej w Krakowie

Medycyna estetyczna w ginekologii służy poprawie jakości życia pacjentek. Jest skierowana m.in. do kobiet po porodzie, u których doszło do rozluźnienia i rozszerzenia pochwy, a także obniżenia narządu rodnego i cewki moczowej. W wielu przypadkach skutkuje to wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Innym przykładem są kobiety po menopauzie skarżące się na suchość pochwy, podrażnienia i ból w trakcie stosunku płciowego.

Ginekologia estetyczna to dziedzina skierowana również do osób z uszkodzeniami czy nabytymi lub wrodzonymi defektami narządów płciowych. Jest polecana również tym kobietom, które po prostu nie są zadowolone z wyglądu miejsc intymnych, nie odczuwają satysfakcji z życia seksualnego (np. z powodu niewłaściwej budowy narządów płciowych) lub skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości.

Ginekologia estetyczna: cennik i dostępne usługi

W przypadku dziedziny, jaką jest medycyna estetyczna, ginekologia uwzględnia wiele metod, które są szybkie, skuteczne i bezpieczne. Wśród nich można wymienić terapię kwasem hialuronowym, którym można m.in. zwiększyć objętość warg sromowych i wzgórka łonowego. Zabieg taki, poza niwelacją zwiotczenia i ujędrnieniem tkanek (pożądany efekt wizualny), zapewni lepszą ochronę krocza przed podrażnieniami i infekcjami.

Kolejna dostępna opcja to laseroterapia, pozwalająca na uzyskanie ogromnej precyzji w obrębie miejsca poddawanego terapii, bez ranienia otaczających tkanek. Może być stosowana m.in. do zmniejszania blizn po nacięciu krocza i blizn po cięciu cesarskim, czy też w celu poprawy funkcji zwieracza pęcherza przy nietrzymaniu moczu.

Ginekologia estetyczna w Krakowie w klinice Euromedica to również możliwość zastosowania nici waginalnych, które umożliwiają lifting tkanek krocza, stosowany m.in. u kobiet po 60. roku życia oraz u pacjentek z poporodowym defektem anatomiczno-funkcjonalnym krocza. Inne przykładowe usługi to leczenie suchości pochwy, jej odmłodzenie, czyli rewitalizacja, poprawa napięcia i estetyki, powiększenie punktu G czy popularna labioplastyka (leczenie asymetrii narządów płciowych, zmniejszenie warg sromowych).

Chcesz wiedzieć, ile kosztują poszczególne zabiegi i metody leczenia w ginekologii estetycznej? Cennik i informacje o zabiegach znajdziesz na dole strony.

Rozwiązania medycyny estetycznej: ginekologia

Euromedica oferuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej w Krakowie. Współpracujemy z wyspecjalizowanymi lekarzami oraz kosmetologami, którzy posiadają doświadczenie w tej dziedzinie. Nasi specjaliści skutecznie łączą wiedzę z zakresu ginekologii z medycyną estetyczną.

Nasz cel to zapewnienie pacjentce poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Do przeprowadzenia zabiegów chirurgii estetycznej stosujemy więc nowoczesne, sprawdzone metody, które często nie trwają zbyt długo i wymagają jedynie znieczulenia miejscowego. Niska inwazyjność i wysoka skuteczność to pożądane cechy każdej metody zabiegowej. Dlatego nasza oferta ginekologii estetycznej w Krakowie, obejmując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki, celuje w osiągnięcie konkretnego, pożądanego efektu.

Większość procedur nie wymaga też specjalnych przygotowań ani okresów rekonwalescencji. Należy pamiętać, że różne zabiegi przynoszą inne korzyści, dlatego ich wybór zawsze poprzedza konsultacja lekarska. Biorąc pod uwagę oczekiwania pacjentki, lekarz pomaga jej dobrać odpowiednią terapię. Czas trwania terapii i liczba zabiegów jest więc zależna od rodzaju problemu, jaki zgłasza pacjentka.

Oferta kliniki ginekologii estetycznej Euromedica

Warto wiedzieć, że wszelkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wymagają aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy. Natomiast w przypadku labioplastyki konieczne jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Na kilka dni przed zabiegiem warto odstawić też leki, które wpływają na krzepliwość krwi (leki przepisane na receptę – zawsze po konsultacji z lekarzem).

Zabiegi oferowane w naszej klinice mają charakter zarówno zdrowotny, jak i estetyczny. W większości przypadków mogą dawać wręcz natychmiastowe efekty. Usługi ginekologii estetycznej w Krakowie oferowane przez Euromedica są skierowane do kobiet w każdym wieku. Dlatego jeśli chcesz uzyskać profesjonalną poradę w swojej sprawie, umów się na wizytę.

Zapraszamy do kontaktu

  Zapraszamy
  do kliniki
  Euromedica

  Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

  Godziny przyjęć:
  poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

  tel. 570 550 599

  e-mail: rejestracja@ecms.com.pl

  Blog

  napisz do nas

   * pola wymagane

   ul. Piastowska 1 B, 30-211 Kraków

   tel. 575 999 867

   e-mail: rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

   © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl