Hoodoplastyka (plastyka napletka łechtaczki)

umów się na zabieg

Wskazania:

- przerost napletka łechtaczki

- asymetrość

- niezadowolenie z wyglądu

- defekt estetyczny i funkcjonalny i dyskomfort z nimi związany

Przeciwwskazania:

- aktualnie tocząca się infekcja

- zaburzenia krzepnięcia krwi

- ciąża

Przygotowanie do zabiegu

Należy przerwać przyjmowanie tzw. leków rozrzedzających krew (np. aspiryna czy acenokumarol), wydepilować okolicę intymną.

Badania:

– morfologia, APTT, INR, anty-HCV, HbS Ag
– aktualna cytologia

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przebieg procedury zostanie szczegółowo wyjaśniony w trakcie wizyty.

Postępowanie pozabiegowe

W szczególności należy pamiętać o:

 • przez pierwsza dobę po zabiegu należy unikać pozycji siedzącej z nogami
  zaciśniętymi
 • wskazane jest wietrzenie okolic intymnych
 • abstynencja seksualna przez 6 tygodni
 • niekorzystanie z wanny, basenów, sauny przez oraz unikanie aktywności fizycznej,
  uprawiania sportu przez 6 tygodni

Inne zalecenia zostaną przekazane przez lekarza po zakończeniu procedury.

 

Hoodoplastyka

Łechtaczka odgrywa istotną rolę w życiu seksualnym kobiety, a jej wysokie unerwienie sprawia, że jest wyjątkowo podatna na bodźce. Niestety u niektórych osób ta część ciała jest przysłonięta fałdem skórnym, co może ograniczać jakość i intensywność stymulacji łechtaczki. Rozwiązaniem problemu może być hoodoplastyka, określana również jako plastyka napletka łechtaczki.

Do kogo skierowana jest hoodoplastyka? Opinie o zabiegu

Hoodoplastyka jest zabiegiem skierowanym do każdej kobiety, która odczuwa dyskomfort fizyczny lub emocjonalny z powodu nadmiernie rozciągniętego, przerośniętego lub asymetrycznego napletka łechtaczki. Plastyka tego obszaru polega na chirurgicznym lub laserowym usunięciu nadmiaru tkanki pokrywającej bądź otaczającej łechtaczkę. Jednocześnie pozwala na wymodelowanie jej kształtu. Całość trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Zabieg ten często łączy się z labioplastyką warg sromowych mniejszych.

Efekty tej procedury sprawiają, że cieszy się ona bardzo dobrą opinią. Hoodoplastyka umożliwia nie tylko redukcję przerośniętego napletka i odsłonięcie łechtaczki, wzmacniając doznania seksualne. Dodatkowo wywiera korzystny wpływ na poprawę higieny i estetykę zewnętrznych narządów płciowych.

To szansa na poprawę jakości życia poprzez zlikwidowanie dyskomfortu, który występuje np. przy noszeniu przylegającej odzieży. W wielu przypadkach zabieg ten wpływa także na poprawę samopoczucia i wzrost samooceny pacjentki.

Plastyka napletka łechtaczki: gojenie i cena

Po każdej procedurze z zakresu ginekologii estetycznej należy przestrzegać zaleceń lekarza – również po zabiegu plastyki napletka. Gojenie wymaga ograniczenia aktywności fizycznej, unikania podrażnień okolic intymnych i właściwej pielęgnacji krocza. Należy nosić luźną bieliznę, a w przypadku bólu sięgać po doustne leki przeciwbólowe i stosować okłady z lodu. Pacjentka odzyskuje pełną sprawność seksualną zazwyczaj po upływie miesiąca.

Od czego zależy cena hoodoplastyki? Podobnie jak w przypadku większości procedur ginekologii estetycznej, decyduje o tym wiele czynników. Zazwyczaj są to takie kwestie jak doświadczenie i kwalifikacje chirurga, złożoność przypadku, czy zakres procedury (np. czasem wykonuje się ją wraz z labioplastyką). Oczywiście koszt nie powinien być czynnikiem determinującym,. Najważniejsze kwestie to bezpieczeństwo, doświadczenie i reputacja osoby wykonującej zabieg.

Hoodoplastyka w klinice Euromedica

Zabieg wykonywany w naszej klinice poprzedza konsultacja z lekarzem. Na podstawie wywiadu, badania fizykalnego i oceny problemu ginekolog kwalifikuje pacjentkę do hoodoplastyki. Zleca też listę badań, które należy wykonać.

Przewidywane efekty procedury to estetyczny wygląd, wzrost komfortu fizycznego i psychicznego, mocniejsze doznania seksualne oraz wzrost pewności siebie.

Operacja plastyczna napletka łechtaczki powinna być wykonywana wyłącznie przez zaufanych specjalistów. Umów się na wizytę, aby dowiedzieć się więcej na temat hoodoplastyki w Euromedica.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl