Hymenektomia/
hymenotomia

umów się na zabieg

Wskazania:

- medyczne i psychologiczne

- niemożność aplikacji tamponów

- niemożność odbywania stosunków płciowych

- niemożność wykonania badania ginekologicznego/cytologii

- dyskomfort w trakcie stosunku spowodowany zbyt grubą/twardą/napiętą śluzówką

- całkowite zarośnięcie pochwy i związany z nim ból w podbrzuszu

- parcie na pęcherzy spowodowane gromadzeniem śluzu i krwi menstruacyjnej wewnątrz pochwy

Przeciwwskazania:

- ciąża

- miesiączka

- choroby nowotworowe sromu

- aktualnie tocząca się infekcja pochwy/sromu

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentki. Pamiętaj, że wszelkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wymagają posiadania aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przebieg procedury zostanie szczegółowo wyjaśniony w trakcie wizyty. Każda pacjentka wymaga indywidualnej oceny. W zależności od rodzaju problemu, hymen nacina się lub częściowo usuwa. Zabieg najlepiej wykonać w pierwszej połowie cyklu, najpóźniej 7 dni przed spodziewaną miesiączką.

Postępowanie pozabiegowe

W szczególności należy pamiętać o:

 • abstynencji seksualnej przez 14 dni
 • niekorzystaniu z wanny, basenów, sauny przez 14 dni

Inne zalecenia zostaną przekazane przez lekarza po zakończeniu procedury.

 

Hymenotomia

Hymenotomia to zabieg usunięcia błony dziewiczej. Najczęściej decydują się na niego osoby, które nie mogą współżyć ze względu na ból czy dyskomfort. Przyczyną tych dolegliwości może być zbyt gruba i niepodatna błona dziewicza. Wówczas wskazane jest jej nacięcie lub częściowe usunięcie przez specjalistę.

Hymenotomia w Krakowie – cel i efekt zabiegu

Błona dziewicza, z greckiego hymen, to cienki fałd śluzówki zlokalizowany na granicy przedsionka pochwy i pochwy właściwej. Jej podstawą jest pierścień włóknisty. Powstaje już w życiu płodowym i początkowo szczelnie zakrywa wejście do pochwy. Z czasem wykształca się z niej otwór, który ulega stopniowemu powiększeniu w okresie dojrzewania.

Zazwyczaj hymen zostaje rozerwany podczas penetracji. Zdarza się jednak, że błona jest zbyt elastyczna, twarda lub gruba, przez co pozostaje nietknięta.

Wówczas można zdecydować się na zabieg, jakim jest hymenotomia. W Krakowie wykonują ją m.in. doświadczeni specjaliści z kliniki Euromedica.

Usunięcie błony dziewiczej. Opinie pacjentek

Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg usunięcia błony dziewiczej? Opinie większości pacjentek są bardzo pozytywne.

W sytuacjach intymnych hymen może powodować różne dolegliwości takie jak dyskomfort, bolesność, a nawet krwawienie. Inne wynikające z tego problemy to m.in. niemożność aplikacji tamponów, parcie na pęcherz, czy całkowite zarośnięcie pochwy i spowodowany tym ból podbrzusza.

Przerwanie błony dziewiczej u ginekologa pozwala pozbyć się przeszkody w penetracji podczas stosunku seksualnego oraz wielu innych uciążliwych dolegliwości. Usuwanie błony dziewiczej chirurgicznie może więc znacząco podnieść komfort życia pacjentki.

Przerwanie błony dziewiczej u ginekologa

Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem. W trakcie wizyty przeanalizuje on ogólny stan zdrowia oraz zdrowia intymnego pacjentki, wykluczając m.in. stany zapalne w obrębie pochwy i sromu.

Przerwanie błony dziewiczej u ginekologa odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Umożliwia to osiągnięcie odpowiedniego komfortu pracy lekarza, a także bezbolesnego przebiegu dla pacjentki.

Natomiast sam przebieg czy wykorzystane narzędzia zależą od oceny specjalisty. Procedura jest każdorazowo dostosowywana do potrzeb i sytuacji konkretnej osoby.

Pomoc wykwalifikowanych ginekologów w klinice Euromedica

Decydując się na zabieg usunięcia błony dziewiczej należy udać się do specjalisty, który wykona taką procedurę. W klinice Euromedica w Krakowie hymenotomia jest realizowana wyłącznie przez ginekologów z doświadczeniem w tym obszarze. Nasze usługi są skierowane również do klientów z innych miast, w tym z Warszawy czy Wrocławia. Hymenotomia może mieć nie tylko podłoże fizjologiczne – czasem motywacją do poddania się zabiegowi jest aspekt psychologiczny. Lekarz powinien więc uwzględnić każdy powód, a po dokładnym badaniu wskazać najskuteczniejsze metody leczenia.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl