Labioplastyka warg sromowych mniejszych

umów się na zabieg

Wskazania:

- medyczne lub psychologiczne

- przerost warg sromowych mniejszych

- niezadowolenie z wyglądu warg sromowych mniejszych

- defekt estetyczny i funkcjonalny oraz dyskomfort z nimi związany

- ból w trakcie uprawiania sportu: jazdy rowerem, konno

- obcieranie warg o bieliznę i dyskomfort z tym związany

- dysfunkcja seksualna

- obniżona samoocena

Przeciwwskazania:

- aktualnie tocząca się infekcja

- zaburzenia krzepnięcia krwi

- ciąża

Przygotowanie do zabiegu

Do przeprowadzenia zabiegu wymagane jest przedstawienie następujących badań:

 • morfologii krwi
 • aPTT, INR
 • anty-HCV, HbS Ag
 • aktualnej cytologii szyjki macicy

W porozumieniu z lekarzem należy przerwać przyjmowanie tzw. leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna czy Acenokumarol), wydepilować okolicę intymną.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym wykonywanym przez lekarza bezpośrednio przed procedurą. Przebieg zabiegu zostanie szczegółowo wyjaśniony w trakcie wizyty.

Postępowanie pozabiegowe

Dokładne zalecenia zostaną wydane przez lekarza po zakończonym zabiegu. Szczególności istotnymi kwestiami są:

 • kontakt z lekarzem prowadzącym przez cały okres rekonwalescencji
 • przez pierwszą dobę po zabiegu należy unikać pozycji siedzącej z nogami zaciśniętymi
 • wskazane jest wietrzenie okolic intymnych
 • przez okres 6 tygodni zalecane jest unikanie aktywności fizycznej, uprawiania sportu, kąpieli w wannie, basenie i w jacuzzi, niekorzystanie z sauny
 • współżycie seksualne możliwe jest po 6 tygodniach od zabiegu

 

Labioplastyka

Labioplastyka warg sromowych mniejszych jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym. Polega na zmniejszeniu tej części ciała oraz modelowaniu jej za pomocą lasera. Procedurę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co pozwala uzyskać większy komfort pracy lekarza i brak dolegliwości bólowych po stronie pacjentki. Poniżej wyjaśniamy, jak wygląda zabieg i od czego zależy ostateczna cena labioplastyki.

Czym jest labioplastyka warg sromowych mniejszych?

Wielkość lub kształt warg sromowych mogą stanowić problem z różnych przyczyn. Czasem chodzi o względy estetyczne, innym razem zdrowotne. Asymetria lub zbyt duży rozmiar tej części ciała może powodować różne, uciążliwe dolegliwości.

Zazwyczaj labioplastykę warg sromowych wykonuje się ze względu na problemy podczas aktywności seksualnej i wielu codziennych czynności, np. przy noszeniu przylegającej bielizny. Inne powody to trudność w uprawianiu sportu czy obniżona samoocena.

Wielkość i kształt warg sromowych mogą być uwarunkowane genetycznie. Przyczyną dyskomfortu bywają też uszkodzenia powstałe podczas porodu i naturalne procesy starzenia się. W każdym z tych przypadków skutecznym rozwiązaniem jest korekta warg sromowych mniejszych.

Od czego zależy przebieg i cena labioplastyki?

Zazwyczaj cena labioplastyki zależy od zakresu i złożoności zabiegu. Przy bardziej skomplikowanych przypadkach, wymagających np. dłuższego czasu wykonywania czy też zastosowania dodatkowych procedur, cena może być wyższa. Najważniejsze jest jednak to, aby skonsultować się z odpowiednim specjalistą przed podjęciem decyzji o operacji plastycznej warg sromowych. Cena i przebieg zabiegu to kwestie, które wymagają indywidualnej oceny lekarza.

Labioplastyka Kraków. Wsparcie doświadczonych ekspertów

Przed zgłoszeniem się na zabieg, należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania labioplastyki. W Krakowie, w klinice Euromedica, ginekolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką. Zleca również wykonanie niezbędnych badań, m.in. morfologii krwi czy aktualnej cytologii szyjki macicy.

Operacja plastyczna warg sromowych jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Sam przebieg zabiegu zostanie szczegółowo wyjaśniony podczas wizyty. Nasi ginekolodzy stawiają na indywidualne podejście, dostosowując procedurę do konkretnej sytuacji i potrzeb pacjentki.

Korekta warg sromowych – dla kogo?

Do kogo skierowana jest plastyka warg sromowych mniejszych? Przede wszystkim do kobiet, które:

 • mają anatomiczny przerost warg sromowych;
 • przy noszeniu dopasowanego ubrania odczuwają nawracające dolegliwości bólowe i zapalne;
 • borykają się z częstymi otarciami, obrzękami i podrażnieniami w tej strefie;
 • uważają wygląd tej części ciała za problem natury estetycznej.

Nasze usługi w zakresie labioplastyki kierujemy nie tylko do pacjentów z Krakowa, ale też innych miast, w tym z Warszawy, Wrocławia, czy Poznania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie lub zarezerwuj wizytę online.

Przygotowanie do labioplastyki warg sromowych

Labioplastyka warg sromowych mniejszych musi być poprzedzona badaniem cytologicznym. Przed przystąpieniem do zabiegu należy więc odbyć konsultację z ginekologiem, który oceni ogólny stan zdrowia oraz zdrowia intymnego. Ponadto wykona badanie mające na celu wykluczenie wszelkich stanów zapalnych w obrębie pochwy i sromu.

Zaleca się, aby przynajmniej tydzień przed planowanym zabiegiem odstawić wszelkie leki, które mogą wpływać na krzepliwość krwi.

Korekta warg sromowych mniejszych może być wykonana przy użyciu skalpela lub lasera. Wszystko zależy od rodzaju i wielkości warg – to lekarz wybiera odpowiednią metodę. W przypadku labioplastyki laserowej można spodziewać się mniejszej inwazyjności i szybszego przebiegu. Jednocześnie laser pozwala na koagulację tkanki, co minimalizuje utratę krwi.

Sam zabieg nie powoduje dolegliwości bólowych, gdyż jest wykonywany w znieczuleniu. Najczęściej trwa od 60 do 120 minut. Natomiast poziom komfortu w trakcie rekonwalescencji zależy od uwarunkowań pacjentki i zastosowanej metody.

Postępowanie po zabiegu

Operacja plastyczna warg sromowych pozwala na zmianę kształtu, wielkości i wyglądu warg sromowych mniejszych. Po przeprowadzonej procedurze pojawia się opuchlizna, z kolei proces gojenia wymaga wstrzemięźliwości seksualnej przez kilka tygodni (zwykle od 4 do 6) oraz unikania dużego wysiłku fizycznego, korzystania z basenów, zbiorników wodnych i saun aż do całkowitego zagojenia rany. W pierwszych dniach po zabiegu naturalną kwestią jest wystąpienie niewielkich dolegliwości bólowych.

Podsumowując, zabieg labioplastyki warg sromowych to sposób na wymodelowanie i zmniejszenie tej części ciała. Jest kierowany do pacjentek, które cierpią na częste infekcje bądź dyskomfort związany z wargami lub są niezadowolone z ich wyglądu. W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy na wizytę u naszych specjalistów.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl