Mezoterapia okolic intymnych osoczem bogatopłytkowym

Zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjentki. Następnie krew odwirowuje się w specjalnej wirówce, pozyskując osocze bogatopłytkowe, które podaje się w okolice intymne. Zabieg jest całkowicie bezpieczną metodą, bez ryzyka powikłań.

umów się na zabieg

Wskazania:

- suchość pochwy

- blizny po nacięciu lub pęknięciu krocz

- blizna po cięciu cesarskim

- uelastycznienie i wygładzenie okolic intymnych

- nawracające infekcje intymne

- liszaj twardzinowy

- ból podczas współżycia

- dolegliwości menopauzalne

Przeciwwskazania:

- ciąża

- miesiączka

- choroby nowotworowe sromu

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy wypić 1-2 litry wody. Dokładny jego przebieg zostanie wyjaśniony w trakcie wizyty. Pamiętaj, że wszelkie zabiegi z ginekologii estetycznej wymagają posiadania aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Wykonanie zabiegu nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia znacznych dolegliwości bólowych. Znieczulenie miejscowe jest wystarczające.

Postępowanie pozabiegowe

Pamiętaj, aby po zabiegu przestrzegać kilku ważnych kwestii:

 • abstynencji seksulanej – przez 3 dni
 • niekorzystania z wanny, basenów, sauny jacuzii – przez 3 dni
 • niestosowania NLPZ (niesterydowych leków przeciwzapalnych, np. ibuprofenu) – przez okres minimum 7 dni

Mezoterapia osoczem okolic intymnych

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym jest niechirurgicznym zabiegiem medycznym. Wykonuje się go w celu dostarczenia substancji regenerujących i odżywczych do skóry właściwej. Efekty mezoterapii osoczem to przywrócenie napięcia skóry i mięśni, które uległy zwiotczeniu, a także zmniejszenie suchości pochwy.

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym: efekty

W wyniku różnych czynników takich jak wiek, poród, zaburzenia hormonalne i przebyte operacje, dochodzi do utraty elastyczności i prawidłowego nawilżenia pochwy. Mezoterapię igłową osoczem bogatopłytkowym stosuje się w celu uelastycznienia i wygładzenia miejsc intymnych. Jest zalecana m.in. w przypadku blizny po nacięciu lub pęknięciu krocza, blizny po cesarskim cięciu, czy liszaju twardzinowym. Inne wskazania to suchość pochwy, ból w trakcie stosunku seksualnego oraz dolegliwości okołomenopauzalne.

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi pacjentki uzyskiwany w procesie odwirowania. Jest stosowane w celu zapewnienia najwyższej skuteczności i bezpieczeństwa. Tak przygotowane osocze zawiera bowiem naturalne czynniki wzrostu, które stymulują odnowę i widoczne odmłodzenie skóry.

Efekty mezoterapii osoczem opierają się więc na pobudzaniu:

 • komórek macierzystych do namnażania,
 • fibroblastów do wytwarzania kolagenu.

W rezultacie zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację okolic intymnych. Jego kolejną, ważną zaletą jest brak ryzyka alergii oraz skutków niepożądanych.

Czy mezoterapia miejsc intymnych boli?

Lekarz podaje pacjentce znieczulenie miejscowe, dlatego mezoterapia miejsc intymnych nie jest bolesna. Po wykonaniu zabiegu zwiększa się przepływ krwi i dochodzi do pobudzenia unerwionych tkanek. W rezultacie pacjentka może spodziewać się poprawy jakości życia seksualnego. Jednocześnie jej skóra staje się lepiej nawilżona, jędrniejsza oraz odporniejsza na otarcia i uszkodzenia, co zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – cena i przebieg

Zabieg polega na podskórnym podaniu osocza bogatopłytkowego. Najpierw lekarz ginekolog pobiera od pacjentki niewielką próbkę krwi, a następnie odwirowuje ją w specjalnym urządzeniu. Uzyskanym w ten sposób preparatem ostrzykuje okolice intymne: skórę warg sromowych i krocza, a także śluzówkę przedsionka pochwy. Wykonuje to poprzez mezoterapię, czyli serię płytkich wstrzyknięć za pomocą krótkiej, bardzo cienkiej igły. Obecne w osoczu naturalne składniki aktywne pobudzają procesy naprawcze skóry, stymulując jej naturalną regenerację.

Cenę mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, którą wykonujemy w naszej klinice, znajdziesz na górze strony. Oczywiście koszt takiego zabiegu może być różny w zależności od miejsca, do którego zgłosi się pacjentka.

W przypadku usług Euromedica mezoterapia miejsc intymnych jest wykonywana przez doświadczonego ginekologa, który posiada odpowiednią wiedzę i kompetencje do przeprowadzenia tej procedury.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl