Odmłodzenie/rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym

umów się na zabieg

Wskazania:

- suchość pochwy

- bolesne stosunki

- przywrócenie elastyczności pochwy

- ból w przedsionku pochwy

- zespół luźnej pochwy

- zanik śluzówki pochwy

- poporodowe uszkodzenie okolic krocza

- obecność urazów lub otarć

- zaciągnięte, dające dolegliwości blizny po pęknięciu/nacięciu krocza

Przeciwwskazania:

- ciąża

- miesiączka

- choroby nowotworowe sromu

- aktualnie tocząca się infekcja pochwy/sromu

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentki. Jego przebieg zostanie wyjaśniony w trakcie wizyty. Pamiętaj, że wszelkie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wymagają posiadania aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Miejscowe

Postępowanie pozabiegowe

Pielęgnacja pozabiegowa w szczegółach zostanie przekazana podczas wizyty. W szczególności należy pamiętać o:

 • abstynencji seksulanej przez 3 dni
 • niekorzystaniu z wanny, basenów, sauny przez 3 dni

Specjaliści wykonujący zabieg

Nie jest tajemnicą, że z wiekiem lub w wyniku różnych życiowych wydarzeń, może dojść do utraty jędrności skóry. To samo dotyczy okolic intymnych. Kobiety borykające się z utratą nawilżenia i elastyczności w tej strefie narzekają m.in. na otarcia, świąd, czy dyskomfort podczas współżycia. Na szczęście ginekologia estetyczna opracowała skuteczne rozwiązanie tych problemów.

Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym to prosty, nieinwazyjny zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Nie wymaga hospitalizacji i trwa dosłownie kilka chwil.

Na czym polega rewitalizacja pochwy?

Procedura rewitalizacji pochwy kwasem hialuronowym polega na odmłodzeniu okolic intymnych. Pozwala tym samym pozbyć się wielu przykrych dolegliwości, które są wynikiem ich niedostatecznej jędrności i nawilżenia.

 • Zabieg trwa około 20-45 minut.
 • Przebiega w znieczuleniu miejscowym i polega na dokonaniu serii nakłuć metodą mezoterapii igłowej. Lekarz ginekolog wykonuje więc płytkie nakłucia bardzo wąską igłą, aplikując w głąb skóry specjalnie dostosowany kwas hialuronowy.
 • Efektem jest wzmocnienie struktury tkanek i zainicjowanie procesu ich przebudowy.

Bezpośrednio po rewitalizacji pochwy, pacjentka może wrócić do domu.

Odmładzanie pochwy nie wymaga więc hospitalizacji. Można normalnie funkcjonować nawet bezpośrednio po zabiegu. Istotne jest jednak to, aby przez 10 dni powstrzymać się od współżycia i uprawiania sportów.

W sytuacji, w której wystąpi obrzęk lub dolegliwości bólowe w miejscu ostrzyknięcia, nie ma powodów do niepokoju. Taka reakcja organizmu jest w pełni naturalna i ustępuje po około 7. dniach od rewitalizacji. Pochwa osiąga pełny efekt zabiegowy po ok. 2-4 tygodniach. Wówczas dochodzi to całościowej regeneracji tkanek.

Odmładzanie pochwy kwasem hialuronowym

Do wykonania zabiegu rewitalizacji pochwy wykorzystuje się kwas hialuronowy. To substancja, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Jest odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie i jędrność skóry.

Terapię odmładzania pochwy kwasem hialuronowym wykonujemy z użyciem preparatu, który jest idealnie dostosowany do okolic intymnych. Środek ten może być stosowany zarówno do przywrócenia pożądanego wyglądu i funkcjonalności warg sromowych większych, jak i nawilżenia błony śluzowej czy przedsionka pochwy.

Do kogo skierowany jest zabieg rewitalizacji pochwy?

Dawniej kobiety po porodzie lub podejmujące duży wysiłek fizyczny, uznawały zmiany w napięciu mięśni pochwy za coś nieodwracalnego. Dziś wiemy, że nie trzeba się z tym godzić.

Tzw. zespół luźnej pochwy nie powoduje wyłącznie problemów na tle seksualnym. Takie zaburzenie wpływa również na wiele innych aspektów życia, m.in. na statykę narządu rodnego. Odmładzanie pochwy kwasem hialuronowym minimalizuje więc ryzyko destabilizacji i wypadania macicy.

Poza tym z wiekiem organizm wytwarza coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego. W rezultacie skóra staje się bardziej sucha, wiotka, za mało nawilżona. Metodę rewitalizacji pochwy kwasem hialuronowym poleca się więc pacjentkom, które odczuwają suchość pochwy. To również doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto w bezinwazyjny sposób chce ujędrnić i uelastycznić pochwę, przywracając jej młody wygląd.

Miejsca intymne po zabiegu stają się odporniejsze na uszkodzenia i otarcia. Ustępują uciążliwe dolegliwości, takie jak świąd, pieczenie i nadmierna suchość.

Wskazania do wykonania zabiegu

 • korekta wyglądu miejsc intymnych
 • przeciwdziałanie skutkom menopauzy
 • przeciwdziałanie skutkom starzenia się, chemioterapii lub gwałtownego spadku wagi
 • zapobieganie infekcjom, urazom, świądowi, podrażnieniom i otarciom (zwiększenie nawilżenia)
 • poprawa jakości życia seksualnego (uwrażliwienie okolic intymnych)
 • poprawa jakości życia codziennego

Efekty odmładzania pochwy w klinice Euromedica

Efekty odmładzania pochwy kwasem hialuronowym utrzymują się przez około 12-18 miesięcy. Korzyści płynące z zabiegu to przede wszystkim:

 • Poprawa elastyczności pochwy – kwas hialuronowy zwiększa elastyczność tkanek, co może przełożyć się m.in. na poprawę satysfakcji seksualnej;
 • Odbudowa tkanki – dzięki rewitalizacji pochwy dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, dzięki czemu dochodzi do odbudowy tkanek i poprawy ogólnego stanu okolic intymnych np. po porodzie;
 • Zwiększenie nawilżenia – właściwości nawilżające kwasu hialuronowego sprzyjają lepszemu nawilżeniu pochwy, co niweluje dyskomfort związany z suchością pochwy m.in. w okresie menopauzy.

Wiele pacjentek zgłasza się na rewitalizację pochwy po porodzie, aby pomóc w odbudowie jej tkanek oraz przywrócić funkcje i młodzieńczy wygląd.

Przeciwwskazania do zabiegu rewitalizacji pochwy

 • trwająca ciąża
 • okres karmienia piersią
 • aktywne infekcje pochwy i sromu
 • nieuregulowana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego

Przed zabiegiem specjalista wykonuje wszystkie niezbędne badania. Ustala również liczbę rekomendowanych zabiegów w serii oraz czas rekonwalescencji. Są to kwestie indywidualne, zależne od cech i sytuacji pacjentki. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie od trzech do ośmiu zabiegów odmładzania pochwy kwasem hialuronowym.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Umów się na wizytę z ekspertem ginekologii estetycznej. Dowiedz się, czy rewitalizacja pochwy jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl