Zabieg rewitalizacji pochwy osoczem bogatopłytkowym to procedura w pełni bezpieczna i bezbolesna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Przeprowadzona przez specjalistę, skutkuje przywróceniem napięcia skóry i mięśni pochwy, które z wiekiem ulegają zwiotczeniu.
Na czym polega ten rodzaj terapii? Jakie są wskazania do przeprowadzenia rewitalizacji pochwy? Opinie ekspertów, przebieg procedury oraz korzyści z zabiegu znajdziesz poniżej.
Rewitalizacja pochwy polega na podaniu osocza bogatopłytkowego w jej tkanki, co uruchamia naturalne procesy regeneracji okolic intymnych. Dzięki temu dochodzi również do złagodzenia objawów związanych z:
Co ciekawe, taką procedurę stosuje się też w celu poprawy efektów innych zabiegów wykonanych w obrębie narządów płciowych.
Główne wskazania do rewitalizacji pochwy osoczem bogatopłytkowym to:
Pacjentki decydują się na zabieg rewitalizacji pochwy i warg sromowych w celu odmłodzenia tkanek, które wiotczeją z upływem lat. Jeszcze inną przyczyną jest potrzeba szybkiego i skutecznego zagojenia uszkodzeń pochwy po przebytych zabiegach chirurgicznych, porodzie czy stanach zapalnych.
Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu to: miesiączka, ciąża i karmienie piersią, choroba nowotworowa, choroby krwi, niektóre choroby skóry i autoimmunologiczne, infekcje stref intymnych, stosowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi.
Bezpieczeństwo to jedna z głównych zalet zabiegu, jakim jest rewitalizacja pochwy. Opinie ekspertów jednoznacznie wskazują, że osocze bogatopłytkowe nie powoduje uczuleń ani żadnych działań niepożądanych. Jest bowiem preparatem autologicznym, czyli pochodzącym od samej pacjentki.
Osocze bogatopłytkowe zawiera przede wszystkim płytki krwi (trombocyty), w których znajdują się czynniki wzrostu. Sprawia to, że przy rewitalizacji pochwy dochodzi do poprawy jakości skóry i błon śluzowych w wyniku naturalnej aktywacji odnowy komórek naskórka oraz śluzówek. Osocze pobudza też produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i tworzenie nowych naczynek krwionośnych. Wszystko to sprawia, że efektem rewitalizacji pochwy jest jej odmłodzenie, ujędrnienie i poprawa nawilżenia.
Rezultaty zabiegu to:
Lekarz pobiera krew od pacjentki, która następnie trafia do specjalnej wirówki medycznej. Po odwirowaniu powstaje unikalny produkt bogaty w trombocyty i czynniki wzrostu, a także w 100% zgodny z właściwościami biologicznymi tkanek pacjentki. Na koniec ginekolog aplikuje preparat do tkanek pochwy.
Zabieg trwa około 30 minut. Nie jest bolesny, stosuje się znieczulenie miejscowe. Jego wysoki poziom bezpieczeństwa to m.in. wynik tego, że nie ingeruje w organizm kobiety. Przyczynia się jedynie do aktywacji naturalnych procesów regeneracyjnych, m.in. pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu.
W pierwszej dobie po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie z miejsc wkłuć. Okolica poddana ostrzyknięciu może być przez jakiś czas nieco wrażliwsza, bolesna i obrzęknięta.
Efekty terapii są na bieżąco oceniane wspólnie z pacjentką podczas wizyt kontrolnych.
Główny czynnik wpływający na cenę rewitalizacji pochwy to miejsce, w którym wykonujemy zabieg. Najważniejszą kwestią powinny być jednak kompetencje specjalisty, który przeprowadzi procedurę. Przy wyborze ginekologa warto zwrócić uwagę na opinie pacjentów oraz dotychczasowe doświadczenie.
Lekarz ginekolog kwalifikuje pacjentkę do rewitalizacji i obkurczania pochwy. Cena zabiegu w naszej klinice jest stała, wskazana na górze strony. W Euromedica procedury z zakresu ginekologii estetycznej są wykonywane przez doświadczonych specjalistów, których priorytetem jest bezpieczeństwo. Wymagają m.in. aktualnego badania cytologicznego oraz innych wskazanych badań, które w większości można wykonać na miejscu.
Po zabiegu należy przyjść na wizytę kontrolą w terminie wskazanym przez lekarza. Czasem dla uzyskania optymalnego efektu trzeba powtórzyć procedurę z zachowaniem kilkutygodniowych przerw.
Ginekolog wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po rewitalizacji oraz udzieli dokładnych wskazówek związanych z postępowaniem pozabiegowym.
Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków
Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00
tel. 570 550 599