Operacja stulejki

W Euromedice zajmujemy się kompleksowym leczeniem oraz profesjonalnymi zabiegami chirurgicznymi w obrębie męskich narządów rozrodczych. Nasi doświadczeni lekarze w profesjonalny oraz dyskretny sposób zajmą się:

 • Stulejką
 • Elongacją krótkiego wędzidełka
 • Odseparowaniem blaszki wewnętrznej napletka od żołędzi prącia
umów się na zabieg

Wskazania:

- trudność w odprowadzaniu napletka poza żołądź

- zwłóknienie napletka

- nawracające urazy skóry napletka

- uczucie ciasnego napletka przy erekcji i w czasie stosunku

- nawracające infekcje żołędzi i dróg moczowych

Przeciwwskazania:

- poważne zaburzenia krzepnięcia krwi

- stan po wcześniejszej rekonstrukcji prącia
(wymaga konsultacji)

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed procedurą należy ogolić okolice intymne. W dniu zabiegu należy zgłosić się z aktualnymi wynikami badań laboratoryjnych – morfologii krwi, układu krzepnięcia (ApTT, INR) oraz badaniami serologicznymi w kierunku obecności wirusa WZW typu B i C (HBs antygen, Anty-HCV).

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po aplikacji znieczulenia pacjent w operowanym miejscu odczuwać może mrowienie lub delikatny nacisk. Znieczulenie utrzymuje się jeszcze pewien czas po zakończeniu zabiegu, a sama operacja stulejki trwa około 60 minut w zależności od zaawansowania procesu chorobowego przed operacją.

Postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu założony zostanie specjalny opatrunek. Zaleca się, aby pacjent pozostał w klinice przez 30 minut celem obserwacji. Po powrocie do domu należy regularnie wymieniać opatrunek aplikując przepisane leki. Zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, urażania miejsca operowanego i regularną jego higienę. Szczegółowe zalecenia i recepty zostaną wydane przez lekarza po zakończeniu procedury.

Operacja stulejki

Leczenie stulejki dotyczy zarówno chłopców, jak i dojrzałych mężczyzn. Problem ten objawia się wrodzonym lub nabytym zwężeniem napletka, czyli fałdu skóry, który przykrywa zakończenie penisa. Nadmierne zwężenie może utrudniać lub nawet uniemożliwiać prawidłowe zsuwanie napletka z żołędzi. Leczenie stulejki w naszej klinice polega na wykonaniu zabiegu chirurgicznego.

Operacja stulejki. Jak wygląda zabieg?

Operacja stulejki (obrzezanie napletka lub jego plastyka) to zabieg o wysokiej skuteczności. Problem stulejki pojawia się u mężczyzn w każdym wieku, od okresu niemowlęcego aż do późnej dojrzałości.

Stulejka wrodzona to taka, której nie rozpoznano w wieku dziecięcym, lub była niewłaściwie bądź w ogóle nie leczona. Natomiast nabyta powstaje wskutek stanów zapalnych napletka lub żołędzi, niewłaściwej higieny, urazów tych okolic, przebytych chorób skórnych, cukrzycy, czy nawet zmian alergicznych. Powodów może być naprawdę wiele.

Objawy stulejki to m.in. ból podczas odciągania napletka i w trakcie stosunków seksualnych, nawracające stany zapalne prącia, częste zakażenia układu moczowego, problem z wymyciem mastki (wydzieliny znajdującej się pod napletkiem), a także trudność w oddawaniu moczu.

Operacja stulejki: obrzezanie lub plastyka

Jak wygląda operacja stulejki? W Euromedice przeprowadzamy ten zabieg w znieczuleniu miejscowym. Przed procedurą pacjent musi ogolić miejsca intymne. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest również wyleczenie stanów zapalnych pod napletkiem.

Specjalista może zastosować jedną z dwóch metod:

 • Operacja stulejki – obrzezanie: polega na całkowitym usunięciu napletka;
 • Plastyka stulejki: podczas zabiegu chirurg nacina i poszerza ujście otworu napletka, co pozwala go zachować.

Nasi lekarze przeprowadzają też elongację krótkiego wędzidełka i odseparowanie blaszki wewnętrznej napletka od żołędzi prącia. Każdy z tych sposobów wiąże się z niskim ryzykiem powikłań.

Pacjent po operacji stulejki powinien pielęgnować ranę zgodnie z zaleceniami lekarza. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj około 4 tygodni. Mężczyzna może odczuwać umiarkowany ból, widoczny jest obrzęk i zaczerwienienie prącia. Pacjent powinien unikać wysiłku fizycznego przez 2-3 tygodnie oraz współżycia seksualnego przez okres miesiąca.

Szczegółowe informacje na temat postępowania po zabiegu zostaną przedstawione przez specjalistę.

Ile trwa operacja stulejki?

To, ile trwa operacja stulejki, zależy od stopnia zaawansowania procesu chorobowego. Jednak standardowo zabieg zajmuje około 60 minut. Oprócz tego zalecamy, aby po operacji pacjent pozostał w klinice 30 minut w celu obserwacji.

Leczenie stulejki – koszt zabiegu

Cena leczenia stulejki jest uzależniona m.in. od placówki i zakresu zabiegu, jednak z reguły wynosi od 1600 do 4000 zł. W koszt operacji stulejki można wliczyć również wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych (układu krzepnięcia, morfologii krwi, badań serologicznych w kierunku obecności wirusa WZW typu B i C).

Leczenie stulejki w Krakowie

Oferujemy leczenie stulejki w Krakowie. Każdą procedurę wykonują kompetentni lekarze urolodzy i androlodzy w specjalnie dostosowanych salach zabiegowych.

Z naszych usług korzystają pacjenci z całego kraju, m.in. z Warszawy i Wrocławia. Leczenie stulejki warto powierzyć w ręce doświadczonych specjalistów, aby zmniejszyć ryzyko nawrotów. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl