Rewitalizacja/usunięcie blizny po nacięciu/pęknięciu krocza

umów się na zabieg

Wskazania:

- obecnośc blizny sprawiającej dyskomfort

- bolesne stosunki

- względy estetyczne

Przeciwwskazania:

- ciąża

- miesiączka

- choroby nowotworowe sromu

- aktualnie tocząca się infekcja pochwy/sromu

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentki. Pamiętaj, że wszelkie zabiegi z ginekologii estetycznej wymagają posiadania aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przebieg procedury zostanie szczegółowo wyjaśniony w trakcie wizyty.

Postępowanie pozabiegowe

W szczególności należy pamiętać o:

 • abstynencji seksualnej przez 3 dni
 • niekorzystaniu z wanny, basenów, sauny przez 3 dni

Inne zalecenia zostaną przekazane przez lekarza po zakończeniu procedury.

Rewitalizacja blizny po nacięciu/pęknięciu krocza

Pęknięcie i rozerwanie krocza to jeden z najczęstszych urazów, do których dochodzi w trakcie porodu. Zazwyczaj występuje w jego ostatniej fazie, kiedy pojawiają się główka i barki dziecka. Czasem skutkuje poważnymi powikłaniami takimi jak zakażenie rany utrudniające gojenie czy uszkodzenie mięśni zwieraczy. Jednym ze sposobów na zażegnanie tych problemów jest rewitalizacja i plastyka blizny po nacięciu krocza.

Nacięcie krocza, blizna po porodzie. Problem funkcjonalny i estetyczny

Po urodzeniu dziecka miejsca intymne kobiet oraz ich odczucia seksualne mogą ulec zmianie. Na szczęście istnieje wiele zabiegów ginekologii estetycznej, które pozwalają przywrócić dawną sprawność i wygląd miejsc intymnych.

Poza usunięciem blizny po cesarskim cięciu, coraz popularniejszym rozwiązaniem jest rekonstrukcja krocza. Lifting, rewitalizacja, usunięcie blizny krocza po porodzie – to najważniejsze kwestie, na których zależy pacjentkom. U niektórych kobiet blizna boli, u innych powoduje nietrzymanie moczu lub utrudnia współżycie seksualne, a czasem stanowi problem natury estetycznej.

Każda z tych rzeczy znacząco obniża komfort życia i pewność siebie. Dlatego z pomocą odpowiedniego, doświadczonego specjalisty można przywrócić dawną sprawność oraz wygląd miejsc intymnych.

Plastyka blizny po nacięciu krocza

Plastyka blizny po nacięciu krocza jest zabiegiem z pogranicza ginekologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Może polegać na wycięciu tkanki tworzącej bliznę oraz ponownym założeniu szwów z odtworzeniem wszystkich proporcji anatomicznych i dbałością o zachowanie estetyki.

Inna, bardzo często stosowana metoda to użycie lasera frakcyjnego, który pobudza naturalne procesy regeneracji organizmu, produkcję kolagenu i elastyny oraz namnażanie zdrowych komórek. W rezultacie tkanka blizny ulega dogłębnej przebudowie.

Rozwój nowoczesnych sposobów rekonstrukcji krocza sprawił, że pacjentki mogą dziś szybko i skutecznie pozbyć się defektu. Powyższe metody można wdrożyć np. wtedy, gdy mobilizacja blizny po nacięciu krocza za pomocą masażu nie dała oczekiwanych rezultatów.

Lifting krocza w klinice Euromedica

Jak widać, rozerwanie krocza i blizna, która po nim zostaje, nie muszą być problemem na całe życie. Obecnie istnieje wiele skutecznych metod przywracania sprawności i estetycznego wyglądu miejsc intymnych.

W klinice Euromedica wykonujemy również rewitalizację pochwy, określaną jako lifting krocza. Cena zabiegu w naszej klinice jest stała. Procedurę wykonujemy w znieczuleniu miejscowym po uprzedniej konsultacji lekarskiej.

Rewitalizacja skutkuje szybką regeneracją oraz zwiększeniem sprężystości i nawilżenia pochwy po porodzie. Zazwyczaj jest przeprowadzana z użyciem kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na konsultacje z naszym specjalistą.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl