Wypełnianie i modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym

umów się na zabieg

Wskazania:

- asymetria warg sromowych

- wulwodynia

- suchość pochwy

- świąd i dyskomfort w przedsionku pochwy

- dyskomfort związany z zanikiem warg sromowych większych

- wiotkość warg sromowych

- utrata objętości warg sromowych

- chęć zmiany wyglądu warg sromowcyh większych

Przeciwwskazania:

- ciąża

- miesiączka

- choroby nowotworowe sromu

- aktualnie tocząca się infekcja pochwy/sromu

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentki. W okresie bezpośrednio poprzedzającym zabieg zaleca się przyjęcie większej ilości płynów. Pamiętaj, że wszelkie zabiegi z ginekologii estetycznej wymagają posiadania aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Przebieg procedury zostanie szczegółowo wyjaśniony w trakcie wizyty.

Postępowanie pozabiegowe

W okresie pozabiegowym w szczególności należy pamiętać o:

 • odpowiedniej podaży płynów
 • abstynencji seksualnej przez 3 dni
 • niekorzystaniu z wanny, basenów, sauny przez 3 dni

Pozostałe zalecenia zostaną szczegółowo przekazane podczas wizyty.

Modelowanie warg sromowych

Asymetria warg sromowych to indywidualna cecha wyglądu, która może być źródłem dyskomfortu. Nieprawidłowa budowa tego obszaru często stanowi też problem natury estetycznej albo jest związana ze zwiększoną podatnością na infekcje. Sposobem na zażegnanie bólu czy kompleksów może być modelowanie warg sromowych przez doświadczonego specjalistę.

Na czym polega modelowanie warg sromowych?

Do modelowania warg sromowych u ginekologa stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Poddawana mu okolica jest najpierw miejscowo znieczulana, dlatego pacjentka nie odczuwa bólu.

Korekcja warg sromowych polega na wprowadzeniu preparatu za pomocą kaniuli oraz rozprowadzeniu go w miejscu zabiegowym. Całość trwa nie dłużej niż 30 minut.

Odmładzanie warg sromowych za pomocą kwasu hialuronowego jest widoczne od razu po przeprowadzeniu zabiegu. Zaraz po iniekcji dochodzi do zmiany ich kształtu i lepszego napięcia skóry.

Przyczyny modelowania warg sromowych. Asymetria i inne motywacje

Medycyna estetyczna warg sromowych to sposób na modelowanie pochwy i poprawę funkcji ochronnych tej części ciała. Wskazania do wykonania zabiegu mogą być różne.

Nierówne wargi sromowe bywają problemem zarówno w kwestii estetyki, jak i funkcjonalności. Są to struktury silnie unerwione, pozwalające czerpać większą przyjemność ze stosunków. Oprócz tego chronią pochwę przed urazami i wnikaniem drobnoustrojów. Wszystko to sprawia, że ich asymetria może stać się przyczyną kompleksów oraz rozmaitych dolegliwości (np. bólu podczas stosunku czy uprawiania sportu). Powodem nierównych warg sromowych są z kolei m.in. uwarunkowania genetyczne, czynniki hormonalne, przewlekłe infekcje intymne, naturalne porody, czy urazy mechaniczne krocza.

Inne częste motywacje do ostrzyknięcia tego obszaru kwasem hialuronowym to m.in. utrata tkanki tłuszczowej, przeciwdziałanie skutkom menopauzy i procesów starzenia się, zanik warg sromowych większych, a także ich wiotkość/utrata objętości, świąd i dyskomfort, wulwodynia, czy suchość pochwy.

Efekty korekcji warg sromowych. Czego się spodziewać?

Wraz z upływem lat skóra traci gęstość i jędrność, dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że dotyczy to całego naszego ciała – w tym okolic intymnych.

Wargi sromowe odgrywają ważną rolę, stanowiąc swoistą barierę mechaniczną, która zamyka wejście do pochwy. Podany w to miejsce kwas hialuronowy daje efekt odmłodzenia warg sromowych, skutkując zmianą ich kształtu. Powiększenie tego obszaru pełni również funkcję ochronną przed podrażnieniami i otarciami okolic krocza, a także bakteriami oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Wzrasta też estetyka narządów intymnych oraz ich nawilżenie, co może m.in. niwelować ból podczas zbliżeń intymnych.

Efekty korekcji warg sromowych utrzymują się nawet do 2 lat od wstrzyknięcia preparatu. Kwas hialuronowy nie powoduje żadnych efektów ubocznych, gdyż jest to substancja naturalna i bezpieczna. Jedynie po ustąpieniu znieczulenia można spodziewać się bólu o niewielkiej intensywności, który dość szybko znika.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl