lek. Tomasz Kupiec

Anestezjolog

Jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jestem także Specjalistą Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Moje zainteresowania to głównie anestezjologia regionalna oraz medycyna bólu. Swoje doświadczenie zdobywałem w codziennej pracy początkowo w V Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, a następnie w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie pod okiem specjalistów pracujących w powyższych jednostkach. Złożyłem z pozytywnymi wynikami obydwa egzaminy z Europejskiego Egzaminu z Anestezjologii i Intensywnej Terapii co jest równoznaczne z egzaminami polskimi.

Swoją pasję z anestezjologii regionalnej rozwijałem głównie na bloku operacyjnym, wykonując liczne blokady przeciwbólowe do ostrych i planowych zabiegów chirurgicznych, a także uczestnicząc w licznych kursach oraz kongresach z zakresu anestezjologii regionalnej, oraz medycyny bólu. W trakcie wykonywania blokad przeciwbólowych dla podniesienia bezpieczeństwa ale również efektywności blokad wykonuję je pod kontrolą ultrasonograficzną. Korzystając z doświadczenia, chcę prowadzić terapie leczenia pacjentów z różnego rodzaju zespołami bólowymi m.in. bóle w chorobie nowotworowej, chorobach zwyrodnieniowych, po zabiegach operacyjnych, bóle neuropatyczne oraz towarzyszące im wtórne zaburzenia. W ostatnim czasie poszerzyłem swoją wiedzę o lecznicze zastosowanie medycznej marihuany oraz akupunkturę medyczną. W swojej działalności chcę stosować multimodalne podejście do terapii bólu, wykorzystując leczenie farmakologiczne, blokady interwencyjne, diagnostyczne, neuromodulację, a także zabiegi termolezji. Do pełnego podejścia niezbędna jest współpraca z fizjoterapeutą oraz chirurgiem, by móc w uzyskać w pełni optymalne wyniki leczenia. Często też, by ustalić źródło problemów poza blokadami diagnostycznymi konieczne jest wykonanie odpowiednich badań obrazowych by zaplanować całość leczenia.

Dodatkowo zajmuję się również opieką domową nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie oraz w dalszym ciągu pracuję na oddziale intensywnej terapii, oraz na bloku operacyjnym jako anestezjolog. W wolnym czasie staram się spędzać aktywnie czas z rodziną, lubię kino zwłaszcza science-fiction, moja mała pasja to nurkowanie. Uwielbiam podróżować i gotować.