lek. Tomasz Kupiec

Anestezjolog

Jestem lekarzem specjalistą Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W codziennej pracy zajmuję się praca na bloku operacyjnym gdzie przygotowuję i dbam o bezpieczeństwo i komfort operowanych pacjentów, przeprowadzam znieczulenia ogólne i regionalne w tym blokady obwodowe do zapewnienia pacjentom braku bólu oraz komfortu podczas znieczulenia i zabiegu. Jako anestezjolog koordynuję również pracę bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. Koordynuję akcje resuscytacyjne jak również pracuje w ddziale Inetsnwynej Terapii gdzie zajmuję się pacjentami  w stanach ciężkich w przebiegu różnych chorób jak również pacjentami po urazach wielonarządowych. Z pasji zajmuję się leczeniem bólu wykorzystując metody farmakologiczne, blokady przeciwbólowe z opcjonalną termolezją jak również wykorzytsaniem właściwości leczniczych medycznej marihuany i preparatów z niej otrzymywanych. Zajmuję sie także opieką domową pacjentami wentylowanymi mechanicznie w przebiegu różnych schorzeń przewlekłych.

Swoją pasję z anestezjologii regionalnej rozwijałem głównie na bloku operacyjnym, wykonując liczne blokady przeciwbólowe do ostrych i planowych zabiegów chirurgicznych, a także uczestnicząc w licznych kursach oraz kongresach z zakresu anestezjologii regionalnej, oraz medycyny bólu. W trakcie wykonywania blokad przeciwbólowych dla podniesienia bezpieczeństwa ale również efektywności blokad wykonuję je pod kontrolą ultrasonograficzną. Korzystając z doświadczenia, chcę prowadzić terapie leczenia pacjentów z różnego rodzaju zespołami bólowymi m.in. bóle w chorobie nowotworowej, chorobach zwyrodnieniowych, po zabiegach operacyjnych, bóle neuropatyczne oraz towarzyszące im wtórne zaburzenia. W ostatnim czasie poszerzyłem swoją wiedzę o lecznicze zastosowanie medycznej marihuany oraz akupunkturę medyczną. W swojej działalności chcę stosować multimodalne podejście do terapii bólu, wykorzystując leczenie farmakologiczne, blokady interwencyjne, diagnostyczne, neuromodulację, a także zabiegi termolezji. Do pełnego podejścia niezbędna jest współpraca z fizjoterapeutą oraz chirurgiem, by móc w uzyskać w pełni optymalne wyniki leczenia. Często też, by ustalić źródło problemów poza blokadami diagnostycznymi konieczne jest wykonanie odpowiednich badań obrazowych by zaplanować całość leczenia.

Dodatkowo zajmuję się również opieką domową nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie oraz w dalszym ciągu pracuję na oddziale intensywnej terapii, oraz na bloku operacyjnym jako anestezjolog. W wolnym czasie staram się spędzać aktywnie czas z rodziną, lubię kino zwłaszcza science-fiction, moja mała pasja to nurkowanie. Uwielbiam podróżować i gotować.