Andrologia

Męskie zaburzenia hormonalne

W Euromedice wykonujemy pełną diagnostykę hormonalną i urlogiczną, mającą na celu zdiagnozować przyczyny deficytu testosteronu, osłabienie libido. Niepokojącymi objawami może być przewlekłe zmęczenie mogące doprowadzić do zespołu wypalenia. W zależności od indywidualnych potrzeb zalecamy leczenie stymulujące oś HPG (oś podwzgórzowo – przysadkowo – gonadalną) bądź suplementacje testosteronem.

Terapia PCT (post cycle therapy)

Terapia ma na celu przywrócenie zbilansowanej gospodarki hormonalnej w przypadku wcześniejszego stosowania sterydów anabolicznych, terapii sterydowych lub innej farmakoterapii wpływającej na produkcję testosteronu. Pozwala na przywrócenie prawidłowej funkcji jąder, zarówno hormonalną, jak i rozrodczą. W leczeniu zaburzeń hormonalnych stosujemy zarówno schematy leczenia farmakologicznego (SERM, leki hormonalnie czynne, inhibitory aromatazy, inhibitory fosfodiesteraz), suplementacyjnego (testosteron) oraz dbamy o wsparcie organizmu w trakcie terapii, stosując leczenie alimentacyjne mikroelementami, witaminami i antyoksydantami, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem pacjenta.

Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk

W Polsce ponad 30% mężczyzn zmaga się z tą wstydliwą dolegliwością. Obecne terapie umożliwiają znaczną poprawę w funkcjonowaniu narządów i płodności, umożliwiając na nowo cieszyć się pełnią sprawności. W Euromedica oferujemy pełną diagnostykę przyczyn oraz zindywidualizowane leczenie.

Niepłodność

Wykonujemy pełną diagnostykę, uwzględniając przyczyny hormonalne, infekcyjne, genetyczne, anatomiczne. Przeprowadzamy wnikliwy wywiad na temat wpływu środowiska życia i pracy na jakość nasienia u mężczyzn, w tym narażenie na czynniki toksyczne, wpływ przewlekłego stresu, czynników fizycznych i deficyty mikroelementów. Zawsze bierzemy pod uwagę obecność stresu oksydacyjnego, który może mieć istotny wpływ na jakość nasienia u 30-80% pacjentów z bezpłodnością. Nasze leczenie jest zawsze wielospecjalistyczne – współpracujemy z ginekologami, endokrynologami oraz dietetykami, dopasowując terapię do konkretnego pacjenta. W razie potrzeby kwalifikujemy pacjentów do zabiegów laparoskopowego usunięcia żylaków powrózka lub endoskopowego usunięcia wzgórka nasiennego (TURed) lub torbieli nasiennej.

Medycyna fitnessu

Pomagamy pacjentom osiągać upragnione cele sportowe przez staranną ocenę potrzeb i możliwości organizmu, a następnie dobór prawidłowej suplementacji, rodzaju treningu i diety. W czasie cyklu treningowego monitorujemy parametry stanu zdrowia pacjenta, w razie potrzeby modyfikując plan terapii. Zwracamy tu szczególną uwagę na odpowiednie obciążenie organizmu jednostkami treningowymi – przy widocznym pogorszeniu parametrów dobrostanu organizmu (np. kinaza kreatynowa / tlenek azotu w wydychanym powietrzu / dialdehyd malonowy) pomagamy przejść trudny okres.

Specjaliści

Urolog

Szczególnie interesuje się endoskopią i laparoskopią w urologii, chirurgią cewki moczowej oraz zaburzeniami andrologicznymi. Wykonuje badania diagnostyczne USG układu moczowego, moszny, gruczołu krokowego.

Zobacz profil
Urolog

Jest aktywnym uczestnikiem krajowych i zagranicznych konferencji naukowych, prowadzi zajęcia ze studentami oraz szkolenia specjalizacyjne w ramach specjalizacji w dziedzinie urologii.

Zobacz profil

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja andrologiczna 250 zł
Konsultacja online 250 zł

Skontaktuj się z nami

    Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Zobacz Politykę i Warunki Google.