Poradnia leczenia bólu Kraków

FARMAKOLOGICZNE METODY LECZENIA BÓLU

Skuteczna farmakoterapia to z reguły dobrze dobrana farmakoterapia w tym leki nieopioidowe o dobrze dobranym profilu farmakokinetycznym do stanu pacjenta, koanalgetyki czyli leki które bezpośrednio nie wykazują działania przeciwbólowego ale modyfikują działanie układu nerwowego w różnych mechanizmach modulowania przewodzenia i przetwarzania informacji bólowej. Wykorzystuję również optymalne połączenie leków o działania opiodiowym w tym nowych leków o mniejszym potencjale uzależniającym i mniejszych działaniach niepożądanych. Wykorzystujemy różne metody podawania tych leków od drogi doustnej, podjęzykowej, przezskórnej jak również drogi parenteralnej (pozajelitowej) w uzasadnionych przypadkach. Medyczne właściwości medycznej marihuany są znane od tysięcy lat ale dopiero w ostatnich latach metoda ta zyskuje coraz większe uznanie naukowe i została włączono do metod tradycyjnej medycyny jaką znamy na co dzień. Jednocześnie medyczna marihuana to nie tylko wpływ na odczuwanie bólu ale także nasz nastrój, apetyt, sen, libido, układ sercowo-naczyniowy, układ oddechowy, układ pokarmowy, działanie przeciwpadaczkowe, anksjolityczne, przeciwpsychotyczne, przeciwdepresyjne, jaskra, wpływ na regenerację mięśni, układ hormonalny. Wszystko zależy od rodzaju marihuany (konopi) które użyjemy dokładniej różnych kannabinoidów i ich połączeń z terpenami i flawonoidami które występują licznie w tej roślinie. Aktualnie metoda ta dopiero w naszym kraju zyskuje na popularności ale może być w konkretnych przypadkach alternatywą dla klasycznych leków które często dają nie do zaakceptowania niepożądane objawy uboczne. Jednocześnie nadal terapia ta pozostaje droga i uwarunkowana jest często specyfiką stosowania tej rośliny. Akupunktura Medyczna to kolejna metoda leczenia bólu zwłaszcza źródle mięśniowo-stawowym aczkolwiek jej złożony mechanizm działania może przynieść zaskakujące efekty lecznicze w różnych jednostkach chorobowych. Minusem tej metody jest konieczniość przejścia co najmniej kilkunastu lub więcej sesji co wiąże się z częstymi wizytami ale jest to metoda bezpieczna i nie obciążająca naszego organizmu.

OSTRY BÓL POURAZOWY I POOPERACYJNY

Zajmujemy się planowaniem bezpiecznego i adekwatnego leczenia bólu po zabiegach i urazach z wykorzystaniem anestezjologii regionalnej tj blokad obwodowych

BÓL PRZEWLEKŁY W CHROBIE ZWYRODNIENIOWEJ STAWÓW

Specjaliści w Euromedice wdrożą odpowiednie leczenie redukujące ból w okolicach kręgosłupa, kolan, bioder, kości miednicy, żeber, oraz barku.

BÓL W PRZEBIEGU CHORÓB AUTOIMMUNOLOGICZNYCH

Podczas konsultacji z naszym specjalistą dowiesz się jak skutecznie walczyć z dolegliwościami bólowymi przy RZS, ZZSK, łuszczycy stawowej, chorobie Leśniowskiego-Crohna, oraz Wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.

BÓL W PRZEBIEGU CHOROBY NOWOTWOROWEJ

Doświadczeni specjaliści pomogą ustalić i zaplanować bezpieczne leczenie oraz dobrać odpowiednią dawkę w zależności od stanu pacjenta.

BÓLE NEUROPATYCZNE

Pomoc po udarach, guzach mózgu, radioterapii, padaczka, Ch. Parkinsona oraz chorobach obwodowego układu nerwowego, takich jak polineuropatia w cukrzycy, miażdżyca, mononeuropatie pourazowe, bóle fantomowe.

ZESPOŁY BÓLOWE GŁOWY O RÓŻNEJ ETIOLOGII

Zapewniamy holistyczne podejście i opiekę najlepszych specjalistów w terapii bólu głowy.

Specjaliści

Anestezjolog

Swoją pasję z anestezjologii regionalnej rozwijałem głównie na bloku operacyjnym wykonując liczne blokady przeciwbólowe do ostrych i planowych zabiegów chirurgicznych a także uczestnicząc w licznych kursach oraz kongresach z zakresu anestezjologii regionalnej oraz medycyny bólu. Korzystając z doświadczenia chcę prowadzić terapie leczenia pacjentów z różnego rodzaju zespołami bólowymi m.in. bóle w chorobie nowotworowej, chorobach zwyrodnieniowych, po zabiegach operacyjnych, bóle neuropatyczne oraz towarzyszące im wtórne zaburzenia.

Zobacz profil

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja 150-250 zł

Skontaktuj się z nami