Wazektomia Kraków

Wazektomia to zabieg mikrochirurgiczny, którego celem jest doprowadzenie do niepłodności u mężczyzny. Uważana jest za jedną z najskuteczniejszych form antykoncepcji, powoli zyskującą popularność również w naszym kraju. W naszej placówce zabieg wazektomii przeprowadzany jest przez doświadczanych specjalistów. Dostęp do kompleksowej diagnostyki i najnowszego sprzętu medycznego oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta pozwala nam na świadczenie usług najwyższej jakości.

Wazektomia Kraków – bezpieczny i skuteczny zabieg

Wazektomia to zabieg dedykowany mężczyznom, którzy nie chcą lub nie powinni mieć dzieci, gwarantujący skuteczność na poziomie 99%. Pacjent po zabiegu może prowadzić aktywne życie seksualne, ale w jego spermie nie ma plemników – dzięki temu ani on, ani jego partnerka nie muszą już stosować innych metod antykoncepcyjnych. Mężczyzna zachowuje wszystkie funkcje hormonalne oraz seksualne i nie ma obniżonego libido. Wazektomia uznawana jest za zabieg skutkujący nieodwracalną utratą płodności przez mężczyznę i mimo że istnieją mikrochirurgiczne metody rekonstrukcji dróg wyprowadzających nasienie, pacjent powinien być świadomy nieodwracalności swojej decyzji.

Wazektomia polega na rozwarstwieniu powłoki worka mosznowego za pomocą specjalnego narzędzia, a następnie przecięciu nasieniowodów, które zostają podwiązane. Następnie zostają one zabezpieczone i umieszczane z powrotem w mosznie, którą po zeszyciu powłok pokrywa się opatrunkiem. Zabieg ten nie wymaga skomplikowanego instrumentarium i uznaje się go za mało inwazyjny i bezpieczny. Przeprowadzić go można na kilka sposobów – zarówno za pomocą skalpela, jak i tzw. „techniką bez skalpela”. Cały proces przebiega w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekki ból, ale zazwyczaj nie ma potrzeby wystawiania mu zwolnienia lekarskiego. Powinien jednak powstrzymać się od współżycia, aż do czasu zagojenia się rany. Zaleca się również, aby przez dwa tygodnie powstrzymywał się od intensywnego wysiłku fizycznego.

Prawidłowo wykonana wazektomia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania ciąży. Na efekty należy jednak poczekać około trzech miesięcy, a brak plemników w nasieniu należy potwierdzić w mikroskopowym badaniu nasienia – seminogramie. Dopiero po laboratoryjnym potwierdzeniu efektów zabiegu można zrezygnować z innych metod antykoncepcji.