Nasze specjalizacje

Dermatologia

Dermatologia jest specjalizacją lekarską zajmującą się szeroko pojętymi schorzeniami skóry, jak również chorobami włosów i paznokci. W naszej klinice Euromedica w Krakowie specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry zgodnie z najnowszymi wytycznymi renomowanych towarzystw naukowych. Możemy poszczycić się doskonale wykwalifikowaną kadrą działającą w interdyscyplinarnych zespołach. Jest to szczególnie istotne z uwagi na fakt, iż rolą dermatologa jest nie tylko leczenie prostych schorzeń skóry i jej przydatków, ale też ocena, czy dany stan chorobowy manifestujący się na skórze nie ma swojego źródła w schorzeniu ogólnoustrojowym (alergia, choroby autoimmunologiczne, choroby zakaźne czy nawet nowotwory).Dzięki współpracy dermatologa z innymi specjalistami: alergologiem, hematologiem, endokrynologiem, ginekologiem, urologiem czy onkologiem leczenie w Euromedica cechuje profesjonalizm z naciskiem na kompleksową opiekę przy zachowaniu bezpieczeństwa i skuteczności zalecanych terapii.

 

Dermatologia

DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHORÓB SKÓRY

Właściwa i szczegółowa diagnostyka do podstawa dobrze dobranej terapii. Pozwala zindywidualizować leczenie i wprowadzić plany pielęgnacyjne dobrane zarówno pod wzgęedem konkretnej przypadłości jak i preferencji pacjenta. Diagnostyka obejmuje kopleksowe badanie lekarskie z zastosowaniem dermatoskopii, bipsjii, diagnostyki mikrobiologicznej i analityki.

KRIOCHIRURGIA ZMIAN SKÓRNYCH

Kriochirurgia jest minimalnie inwazyjną, a przy tym maksymalnie skuteczną metodą miejscowego leczenia zmian skórnych przy wykorzystaniu sprzętu generującego niskie temperatury. W rękach doświadczonego lekarza metodę tę cechuje ją precyzja i bezpieczeństwo stosowania. Pozwala trwale pozbyć się między innymi brodawek, włókniaków, przerostów gruczołów łojowych, rogowacenia słonecznego, nagniotków, bliznowców czy leukoplakii.

EDUKACJA W ZAKRESIE PIELĘGNACJI

Zadaniem specjalisty jest przekazanie wiedzy na temat świadomej pielęgnacji skóry. Uwzględniając indywidualną kondycję skóry, możliwe występowanie alergii oraz oczekiwania pacjenta, lekarz dobierze odpowiednie dla konkretnej osoby preparaty pielęgnacyjne, suplementy lub zleci indywidualnie dobrane zabiegi mające na celu poprawę wyglądu skóry. Skoryguje również błędy i nieprawidłowe nawyki jakie do tej pory towarzyszyły pielęgnacji.

WYPADANIE WŁOSÓW

Ponownie stawiamy na profesjonalną diagnostykę. Właściwe rozpoznanie przyczyny wypadania włosów jest gwarantem sukcesu terapeutycznego. Dermatoskopia uzupełniona o trichoskopię w świetle wywiadu lekarskiego i wyników badań laboratoryjnych pozwala uzyskać pełen obraz problemu dotykającego włosy i skórę głowy oraz zastosować terapię łysienia skrojoną na miarę.

DERMATOSKOPIA I TRICHOSKOPIA

Dermatoskopia jest metodą absolutnie niezbędną do prawidłowego rozpoznania i różnicowania zmian skórnych. Biegły dermatolog jest w stanie w trakcie wnikliwej dermatoskopii w bardzo wczesnym stadium wykryć zmiany chorobowe, także te podejrzane o raka. Dermatoskopia nadaje się również do monitorowania postępów leczenia dermatologicznego. Jest to metoda nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna.

WENEROLOGIA

Każdy lekarz dermatologii specjalizuje się również w rozpoznawaniu i leczeniu schorzeń wenerycznych czyli chorób przenoszonych drogą płciową. Mając na uwadze fakt, że przypadłości weneryczne dotyczą intymnej sfery życia, w Euromedice gwarantujemy naszym pacjentom pełną dyskrecję.

Dermatologia
- zabiegi

Usuwanie włókniaków

informacje o zabiegu

Usuwanie prosaków

informacje o zabiegu

Usuwanie brodawek łojotokowych

informacje o zabiegu
Dermatologia
- lekarze

Cennik

Konsultacja dermatologiczna

180 zł

Wizyta recepturowa

60 zł

Konsultacja online

180 zł

Usuwanie włókniaków

400 zł

Usuwanie prosaków

400 zł

Usuwanie brodawek łojotokowych

400 zł

Zapraszamy do kontaktu

  Zapraszamy
  do kliniki
  Euromedica

  Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

  Godziny przyjęć:
  poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

  tel. 570 550 599

   rejestracja@ecms.com.pl

  Blog

  napisz do nas

   * pola wymagane

   ul. Piastowska 1 B
   30-211 Kraków

   tel. 575 999 867

   rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

   © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl