Nasze specjalizacje

Dermatologia

Dermatologia jest specjalizacją lekarską zajmującą się szeroko pojętymi schorzeniami skóry, jak również chorobami włosów i paznokci. W naszej klinice Euromedica w Krakowie specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry zgodnie z najnowszymi wytycznymi renomowanych towarzystw naukowych. Możemy poszczycić się doskonale wykwalifikowaną kadrą działającą w interdyscyplinarnych zespołach. Jest to szczególnie istotne z uwagi na fakt, iż rolą dermatologa jest nie tylko leczenie prostych schorzeń skóry i jej przydatków, ale też ocena, czy dany stan chorobowy manifestujący się na skórze nie ma swojego źródła w schorzeniu ogólnoustrojowym (alergia, choroby autoimmunologiczne, choroby zakaźne czy nawet nowotwory).Dzięki współpracy dermatologa z innymi specjalistami: alergologiem, hematologiem, endokrynologiem, ginekologiem, urologiem czy onkologiem leczenie w Euromedica cechuje profesjonalizm z naciskiem na kompleksową opiekę przy zachowaniu bezpieczeństwa i skuteczności zalecanych terapii.

 

Dermatologia

DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHORÓB SKÓRY

Właściwa i szczegółowa diagnostyka do podstawa dobrze dobranej terapii. Pozwala zindywidualizować leczenie i wprowadzić plany pielęgnacyjne dobrane zarówno pod wzgęedem konkretnej przypadłości jak i preferencji pacjenta. Diagnostyka obejmuje kopleksowe badanie lekarskie z zastosowaniem dermatoskopii, bipsjii, diagnostyki mikrobiologicznej i analityki.

KRIOCHIRURGIA ZMIAN SKÓRNYCH

Kriochirurgia jest minimalnie inwazyjną, a przy tym maksymalnie skuteczną metodą miejscowego leczenia zmian skórnych przy wykorzystaniu sprzętu generującego niskie temperatury. W rękach doświadczonego lekarza metodę tę cechuje ją precyzja i bezpieczeństwo stosowania. Pozwala trwale pozbyć się między innymi brodawek, włókniaków, przerostów gruczołów łojowych, rogowacenia słonecznego, nagniotków, bliznowców czy leukoplakii.

EDUKACJA W ZAKRESIE PIELĘGNACJI

Zadaniem specjalisty jest przekazanie wiedzy na temat świadomej pielęgnacji skóry. Uwzględniając indywidualną kondycję skóry, możliwe występowanie alergii oraz oczekiwania pacjenta, lekarz dobierze odpowiednie dla konkretnej osoby preparaty pielęgnacyjne, suplementy lub zleci indywidualnie dobrane zabiegi mające na celu poprawę wyglądu skóry. Skoryguje również błędy i nieprawidłowe nawyki jakie do tej pory towarzyszyły pielęgnacji.

WYPADANIE WŁOSÓW

Ponownie stawiamy na profesjonalną diagnostykę. Właściwe rozpoznanie przyczyny wypadania włosów jest gwarantem sukcesu terapeutycznego. Dermatoskopia uzupełniona o trichoskopię w świetle wywiadu lekarskiego i wyników badań laboratoryjnych pozwala uzyskać pełen obraz problemu dotykającego włosy i skórę głowy oraz zastosować terapię łysienia skrojoną na miarę.

DERMATOSKOPIA I TRICHOSKOPIA

Dermatoskopia jest metodą absolutnie niezbędną do prawidłowego rozpoznania i różnicowania zmian skórnych. Biegły dermatolog jest w stanie w trakcie wnikliwej dermatoskopii w bardzo wczesnym stadium wykryć zmiany chorobowe, także te podejrzane o raka. Dermatoskopia nadaje się również do monitorowania postępów leczenia dermatologicznego. Jest to metoda nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna.

WENEROLOGIA

Każdy lekarz dermatologii specjalizuje się również w rozpoznawaniu i leczeniu schorzeń wenerycznych czyli chorób przenoszonych drogą płciową. Mając na uwadze fakt, że przypadłości weneryczne dotyczą intymnej sfery życia, w Euromedice gwarantujemy naszym pacjentom pełną dyskrecję.

Dermatologia
- zabiegi
Dermatologia
- lekarze

Cennik

Konsultacja dermatologiczna

180 zł

Wizyta recepturowa

60 zł

Konsultacja online

180 zł

Usuwanie włókniaków

400 zł

Usuwanie prosaków

400 zł

Usuwanie brodawek łojotokowych

400 zł

Zespół Euromedica to doskonale wykwalifikowana kadra działająca w interdyscyplinarnych zespołach. Jest to o tyle istotne, że rola dermatologa polega nie tylko na leczeniu standardowych schorzeń skóry i jej przydatków. To również umiejętność oceny, czy konkretny stan manifestujący się na skórze nie wynika z rozmaitych schorzeń ogólnoustrojowych.

Dlatego w razie potrzeby nasi specjaliści współpracują z lekarzami z innych dziedzin – alergologami, hematologami, ginekologami, endokrynologami, urologami, onkologami. Na każdej wizycie uwzględniają aktualne wytyczne renomowanych towarzystw naukowych. W ten sposób połączyliśmy profesjonalizm i kompleksową opiekę nad pacjentem z zachowaniem bezpieczeństwa oraz skutecznością zalecanych terapii.

Klinika Euromedica stawia wyłącznie na polecanych lekarzy dermatologów w Krakowie, którzy są ekspertami stosującymi najnowsze metody diagnostyki i leczenia chorób skóry.

Dermatologia: co to jest i czym zajmuje się dermatolog?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest dermatologia i jak przebiega wizyta u specjalisty w naszej klinice.

Dermatologia to szeroka specjalizacja lekarska dotycząca schorzeń skóry. Dermatolog jest lekarzem zajmującym się schorzeniami skóry, ocenia także zmiany w obrębie włosów i paznokci. Podczas wizyty bada skórę i sprawdza, czy nie znajdują się na niej niepożądane zmiany i jakiekolwiek nieprawidłowości w jej wyglądzie oraz funkcjonowaniu. Rolą diagnostyki dermatologicznej jest ocena, czy pojawiające się odstępstwa od normy mogą być wynikiem schorzenia dotykającego wyłącznie skóry, czy też cechą samej skóry, a także czy stanowią manifestację postępującej choroby wewnętrznej (np. alergii, nowotworów, chorób autoimmunologicznych, czy chorób zakaźnych).

Jak wspomnieliśmy na początku, usługi dermatologa w Krakowie (prywatnie) to jedna z usług naszej kliniki.

Zmiany skórne, grzybice, schorzenia włosów i paznokci

Pierwsze skojarzenie ze słowem dermatologia? Zmiany skórne. Jednak na tym nie kończy się zakres tej szerokiej specjalizacji lekarskiej. Otóż dobry dermatolog zajmuje się również rozpoznawaniem zmian w obrębie błon śluzowych oraz określaniem nieprawidłowości w stanie włosów i paznokci. Do chorób diagnozowanych przez lekarzy z tej dziedziny, zaliczymy przykładowo:

 • łuszczycę,
 • świerzb,
 • bielactwo,
 • problemy z cerą,
 • AZS,
 • pieprzyki,
 • rumień,
 • nadmierną potliwość,
 • wszawicę,
 • nadmierne wypadanie włosów,
 • egzemę,
 • choroby przenoszone drogą płciową,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • kurzajki,
 • odleżyny,
 • grzybice skóry i paznokci,
 • rozstępy,
 • opryszczkę,
 • nowotwory skóry.

Metody leczenia są dostosowywane do zdiagnozowanej choroby czy dolegliwości, np. wyprysków, wypadających włosów, czy zmian skórnych na głowie. Dermatologia jest na tyle rozbudowaną dziedziną, że wśród stosowanych sposobów leczenia można wymienić m.in. leki antywirusowe i przeciwgrzybicze, antybiotykoterapię, sterydoterapię, miejscowe stosowanie maści i kremów, zabiegi laserowe, usuwanie znamion i zmian skórnych, a także udzielanie porad w zakresie stosowanych kosmetyków czy stylu życia. Ponadto w leczeniu chorób dermatologicznych niekiedy bywa konieczne zastosowanie chirurgii miejscowej. Zabiegowo usunięte zmiany skórne zawsze poddawane są dalszej diagnostyce.

Przebieg wizyty u dermatologa: krok po kroku

 1. Każda wizyta u lekarza dermatologa rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Specjalista zadaje pacjentowi pytania dotyczące występujących zmian: kiedy się pojawiły, czy od początku wyglądają tak samo, czy też wygląd skóry ulega zmianie w czasie, czy towarzyszą im dodatkowe dolegliwości itp.
 2. Po otrzymaniu odpowiedzi dermatolog ogląda zmiany gołym okiem. Zdarza się, że używa dermatoskopu – urządzenia powiększającego obraz, które jest przydatne zwłaszcza w przypadku oceny zmian barwnikowych.
 3. W kolejnym kroku dermatolog stawia diagnozę lub, jeśli zaistnieje taka potrzeba, kieruje pacjenta na dodatkowe badania, jak np. badania krwi, badania hormonalne, testy alergiczne albo badania mikrobiologiczne.
 4. Na koniec zleca właściwe leczenie i – ewentualnie – kolejne, regularne kontrole lekarskie. Ciągłość opieki jest szczególnie ważna w przypadku stwierdzenia zmian podejrzanych o nowotwory skóry.

Polecany lekarz dermatolog w Krakowie? W klinice Euromedica

Wybierając dobrego dermatologa, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie, opinie dotychczasowych pacjentów, zakres wykonywanych usług i możliwość sprawnej współpracy ze specjalistami z innych dziedzin. Wszystkie te wymagania spełniają lekarze, którzy tworzą zespół kliniki Euromedica.

 • Oferta obejmuje kompleksową obsługę z zakresu diagnostyki i leczenia chorób skóry. Jeżeli więc szukasz dobrego dermatologa w Krakowie, nasze usługi z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Zmiany skórne, grzybica, nadmierne wypadanie włosów, problemy z cerą, łuszczyca, egzema i nadmierna potliwość – wszystko to poddają diagnostyce i leczeniu sprawdzeni lekarze specjaliści, którzy tworzą nasz niezawodny zespół. Euromedica to Twój zaufany dermatolog w Krakowie od zmian skórnych. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę telefonicznie, stacjonarnie lub online.

Zapraszamy do kontaktu

  Zapraszamy
  do kliniki
  Euromedica

  Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

  Godziny przyjęć:
  poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

  tel. 570 550 599

  e-mail: rejestracja@ecms.com.pl

  Blog

  napisz do nas

   * pola wymagane

   © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl