W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć stworzyliśmy dla Państwa panel badań przesiewowych, zgodnych z zaleceniami polskiego i europejskiego towarzystwa kardiologicznego, dostosowanych do Wieku oraz czynników ryzyka, mających na celu wczesne wykrycie chorób układu krążenia, będących najczęstsza przyczyną zgonów na świecie. Regularna kontrola ciśnienia, tętna, podstawowych parametrów laboratoryjnych, badanie echokardiograficzne serca pozwalają już na wczesnym etapie wykryć istniejące nieprawidłowości i skutecznie je leczyć, zanim dojdzie do nieodwracalnego uszkodzenia mięśnia sercowego i znaczącego pogorszenia jakości życia.
Nadciśnienie tętnicze charakteryzuje się wzrostem ciśnienia tętniczego powyżej wartości 140/90 mmHg. Jest najczęstsza choroba układu krążenia, występująca u Ok 29% populacji Polski co stanowi 8,6 mln osób a kolejne 30% jest zagrożone jego wystąpieniem w przyszłości (8,9 mln) majac tzw cisnienie wysokie prawidłowe. Choroba ta bagatelizowana prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń wielu życiowo ważnych narządów: nerek- serca, naczyń, mózgu. Wczesne jej wykrycie i odpowiednie leczenie pozwala uniknąć powikłań.
Zastawki serca odpowiadają za prawidłowy przepływ krwi przez serce poprzez naprzemienne zamykanie i otwieranie się. Do objawów wad zastawek serca należą przede wszystkim: - Ból w okolicy klatkipiersiowej - Kołatanie serca - Zawroty głowy i duszności
Zaburzenia rytmu serca to dolegliwość, która polega na nieregularności w jego funkcjonowania. Mogą zagrażać życiu. Przyczyną tej dolegliwości są najczęściej choroby zastawek oraz choroby mięśnia serca. Aby dokonać wiarygodnej oceny pracy mięśnia sercowego konieczny jest odpowiednio długi pomiar jego pracy. Możliwe jest to dzięki badaniu jakim jest holter EKG.
Choroba wieńcowa to stan chorobowy o przewlekłym przebiegu, spowodowany niedostatecznym natlenieniem komórek mięśnia sercowego, prowadzącego do jego niewydolności.
COVID-19 to ostra choroba układu oddechowego wywołana przez nowego ludzkiego koronawirusa (SARS-CoV-2) o bardzo zróżnicowanym przebiegu. Nienależnie od przebiegu choroby należy zgłosić się na badanie w celu oceny powikłań spowodowanych zakażeniem.
W Euromedice wykonujemy usg serca, w trakcie którego oceniamy wymiary jam serca i dużych naczyń- tętnicy płucnej aorty wstępującej. Oceniamy prace zastawek serca, kurczliwość mięśnia sercowego.
Aleja Kijowska 64/U2
30-079 Kraków
Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00
tel. 570 550 599
e-mail: rejestracja@ecms.com.pl