Nasze specjalizacje

Urologia

Urologia

DIAGNOSTYKA I LECZENIE KAMICY NERKOWEJ

Oferujemy pełną diagnostykę i analizę chemiczną złogu. Wdrażamy leczenie farmakologiczne i operacyjne. Po ukończeniu leczenia kamicy w naszej klinice, kierujemy pacjentów na poszerzone badania metaboliczne, mające na celu identyfikację zaburzeń składu moczu i na tej podstawie dobieramy dedykowane leczenie dla konkretnego pacjenta według standardów europejskich.

DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHORÓB ZAPALNYCH GRUCZOŁU KROKOWEGO

Zapewniamy prawidłową i szczegółową analizę przyczyn zgodnie z wytycznymi EAU i AUA. Wykonujemy pełną i skróconą próbę MEARESA-STAMEYA. Poszerzamy leczenie o odpowiednie leki, preparaty roślinne i antyoksydanty, kierujemy na fizykoterapię i leczenie funkcjonalne zgodnie z najnowszymi doniesieniami badań naukowych

LECZENIE CHORÓB INFEKCYJNYCH UKŁADU MOCZOWO – PŁCIOWEGO

Zwłaszcza dolegliwości nawrotowych, odpornych na standardowe leczenie. Oferujemy pełną diagnostykę i leczenie infekcji przenoszonych drogą płciową, również wywołanych przez bakterie atypowe, wirusy i grzyby.

LECZENIE ŁAGODNEGO ROZROSTU GRUCZOŁU KROKOWEGO

Oferujemy pełną diagnostykę czynnościową i biochemiczną, oraz spersonalizowaną analizę przyczyn dolegliwości, w zależności od nasilenia objawów i indywidualnej sytuacji pacjenta. Wdrażamy leczenie funkcjonalne, farmakologiczne oraz operacyjne, w tym mało inwazyjne laserowe zabiegi endoskopowe.

OPERACJA STULEJKI I ELONGACJA WĘDZIDEŁKA

W Euromedice zajmujemy się kompleksowym leczeniem oraz profesjonalnymi zabiegami chirurgicznymi w obrębie męskich narządów rozrodczych. Nasi doświadczeni lekarze w profesjonalny oraz dyskretny sposób zajmą się: - Stulejką - Elongacją krótkiego wędzidełka - Odseparowaniem blaszki wewnętrznej napletka od żołędzi prącia.

WAZEKTOMIA

Wazektomia to chirurgiczny zabieg przecięcia nasieniowodów, będący jedną z metod antykoncepcji dla mężczyzn. Charakteryzuje sie wysoka skutecznością - szanse na zajście w ciążę po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu są praktycznie zerowe. Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i nie zmniejsza satysfakcji seksualnej.

DIAGNOSTYKA I LECZENIE NOWOTWORÓW DRÓG MOCZOWO - PŁCIOWYCH

Przeprowadzamy NOWOCZESNE badania molekularne w kierunku obecności raka gruczołu krokowego – MDXselect / PCA3 oraz oferujemy możliwość poddania się zabiegowi robotycznego usunięcia tego gruczołu (RALP). Wykonujemy również biopsję fuzyjną gruczołu krokowego. Na podstawie wywiadu oraz wyników badań kwalifikujemy do leczenia biologicznego, operacyjnego, farmakologicznego, radioterapii oraz programów terapeutycznych. Zapewniamy ciągłość prowadzonego leczenia i kontrolę przebiegu kolejnych etapów leczenia przez naszych onkologów. Współpracujemy z europejskimi klinikami w celu zindywidualizowania terapii onkologicznej i maksymalizacji jej skuteczności.

LECZENIE ZABURZEŃ CZYNNOŚCIOWYCH DRÓG MOCZOWYCH

Miedzy innymi problemów w oddawaniu moczu oraz wodonercza. Specjalizujemy się w obszarze zaburzeń czynnościowych pęcherza moczowego – pęcherz nadaktywnego, nadczynności lub niewydolność zwieracza i wypieracza. Oferujemy pełną diagnostykę i analizę wyników oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego dopęcherzowego lub kombinacyjnego. W leczeniu współpracujemy ze specjalistami neurologii oraz specjalistami leczenia przewlekłego bólu.

Urologia
- zabiegi
Urologia
- lekarze

Cennik

Konsultacja on-line

170-200 zł

Konsultacja urologiczna/andrologiczna

170-250 zł

Wizyta recepturowa on-line

60 zł

Plastyka napletka w znieczuleniu miejscowym- częściowa i całkowita ( obrzezanie )

1800 zł

Elongacje (wydłużenie) wędzidełka napletka

1200 zł

Niepłodność męska

170- 250 zł

Nietrzymanie moczu

170- 250 zł

USG układu moczowego

170- 250 zł

Pełna próba Mearesa - Stameya PCR ( 1x masaż stercza, 4x posiew moczu, 4x ogólne badania moczu, oznaczenie leukocytów, 2x Chlamydia trachomatis, 2x Mycoplasma hominis,Ureaplasma)

1170 zł

Pełna próba Mearesa - Stameya

1050 zł

Skrócona próba Mearesa - Stameya PCR ( 1x masaż stercza, 2x posiew moczu, 2x ogólne badania moczu, oznaczenie leukocytów, 1x Chlamydia trachomatis, 1x Mycoplasma hominis,Ureaplasma)

810 zł

Skrócona próba Mearesa - Stameya

750 zł

Wazektomia

2500 zł

Usunięcie zmian miejscowych moszny i prącia

1200 zł

Uroflowmetria

150 zł

Biobsja fuzyjna gruczołu krokowego

4000 zł

Urologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem układu moczowego i płciowego zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niektóre osoby niesłusznie obawiają się wizyty u urologa ze względu na wstyd czy lęk przed badaniem. Warto pamiętać, że dbałość o sfery intymne jest niezwykle ważna dla naszego ogólnie pojętego zdrowia i nie powinniśmy ich zaniedbywać. Na szczęście, korzystając z usług urologa prywatnie, można szybko przezwyciężyć strach.

Wybór odpowiedniego specjalisty, który z empatią, kompetencją i profesjonalizmem podejdzie do Twojego problemu, stanowi najlepszą drogę ku przełamaniu dyskomfortu. Dlatego jeśli szukasz dobrego urologa w Krakowie, postaw na zaufaną i sprawdzoną klinikę.

Urologia. Co to jest i czym zajmuje się lekarz z tej dziedziny?

Urologia jest specjalizacją lekarską, która skupia się na chorobach układu moczowego oraz płciowego. Warto pamiętać, że urolog zajmuje się nie tylko diagnozowaniem i leczeniem mężczyzn, ale również i kobiet. Obszarem kompetencji lekarza z tej dziedziny są m.in. zakażenia układu moczowego, stany przedrakowe, stany zapalne, operacyjne leczenie kamicy moczowej, zaburzenia czynności dróg moczowych, problemy z nerkami, nietrzymanie moczu czy urazy mechaniczne układu moczowo-płciowego.

Lekarz urolog leczy również chirurgicznie, m.in. takie schorzenia, jak choroby męskich zewnętrznych narządów płciowych (np. skrzywienie prącia – choroba Peyroniego, załupek, stulejka, zmiany skórne i defekty estetyczne). Jednocześnie zajmuje się planowaniem i przeprowadzaniem diagnostyki, która pozwala ustalić przyczyny dolegliwości urologicznych oraz leczeniem chirurgicznym schorzeń urologicznych (np. operacyjnym leczeniem kamicy, przerostu prostaty, wnętrostwa).

Urologia prywatnie – Kraków. Oferta kliniki Euromedica

Problemy z układem moczowym często zaliczają się do tego typu dolegliwości, które po prostu nie mogą czekać. Większość pacjentów wybiera usługi urologiczne prywatnie z uwagi na szybki i łatwy dostęp do specjalisty – bez wielomiesięcznych kolejek. Decydując się na skorzystanie z usług urologii w Krakowie prywatnie pacjent sam wybiera konkretnego lekarza, do którego chce się zwrócić ze swoim problemem. Pomaga to oswoić strach przed badaniem i wspólnie z wybranym specjalistą zaplanować przebieg leczenia.

Nasi lekarze to sprawdzeni specjaliści w swojej dziedzinie, posiadający niezbędne doświadczenie i wiedzę z zakresu medycyny. Wśród dostępnych usług znajdziesz m.in. diagnostykę i leczenie kamicy nerkowej oraz schorzeń zapalnych gruczołu krokowego, leczenie chorób infekcyjnych, leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (przerost prostaty), operację stulejki, wazektomię, leczenie zaburzeń czynnościowych dróg moczowych, czy diagnostykę i leczenie nowotworów w obrębie dróg moczowo-płciowych.

W Euromedica skorzystasz z profesjonalnej pomocy lekarza urologa w Krakowie. Cennik poszczególnych zabiegów znajdziesz na dole strony.

Jakie są wskazania do wizyty u urologa?

Warto skonsultować się z urologiem zwłaszcza wtedy, gdy zauważymy u siebie któryś z poniższych objawów:

 • ropa w moczu lub krwiomocz,
 • zaburzenia erekcji,
 • problemy z oddawaniem moczu,
 • bolesne parcie na pęcherz,
 • nietrzymanie moczu,
 • zmiany w wyglądzie narządów płciowych,
 • świąd, pieczenie, zaczerwienienie lub obrzęk miejsc intymnych,
 • częstomocz lub bezmocz (brak moczu),
 • zwiększenie ilości oddawanego moczu,
 • ból w dolnej części pleców,
 • obrzęk kończyn dolnych,
 • ból w podbrzuszu lub okolicach narządów moczowo-płciowych,
 • pieczenie cewki moczowej,
 • nieprawidłowy wynik badania ogólnego moczu.

Wystąpienie niepokojących objawów to nie wszystko. Dodatkowo warto pamiętać, że w niektórych przypadkach z usług urologa prywatnie lub na NFZ należy korzystać profilaktycznie. Wskazane jest, aby każdy mężczyzna po 45. roku życia regularnie odwiedzał urologa. Natomiast jeżeli w jego rodzinie występowały przypadki raka prostaty lub inne problemy urologiczne, takie wizyty powinien rozpocząć już od 40. roku życia. Wiele chorób urologicznych może mieć podłoże genetyczne, dlatego coroczne badanie jest wręcz niezbędne. Młodsi mężczyźni z kolei chociaż raz w życiu powinni wykonać USG jąder.

Jak wygląda wizyta u lekarza urologa (prywatnie)?

Jak każda inna wizyta lekarska, tak i wizyta prywatna u urologa rozpoczyna się od wywiadu chorobowego. Lekarz pyta o ogólny stan zdrowia pacjenta, przyjmowane przez niego leki, odczuwane dolegliwości, a także czas trwania objawów i stopień ich nasilenia. Następnie przechodzi do badania urologicznego, podczas którego ogląda i dotyka miejsc objętych procesem chorobowym. Później wykonuje USG. Gdy zaistnieje taka konieczność, może zlecić dodatkowe badania, np. krwi i moczu albo wykonać dodatkowe testy na miejscu, np. badanie palpacyjne, badanie per-rectum, urografię, badania urodynamiczne czy cystoskopię.

Zapraszamy do kontaktu

  Zapraszamy
  do kliniki
  Euromedica

  Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

  Godziny przyjęć:
  poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

  tel. 570 550 599

  e-mail: rejestracja@ecms.com.pl

  Blog

  napisz do nas

   * pola wymagane

   © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl