Kiedy należy skorzystać z porady psychiatry?

Psychiatria to dziedzina medycyny, która koncentruje się na zapobieganiu, diagnozowaniu oraz leczeniu zaburzeń psychicznych, behawioralnych i emocjonalnych. Psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w tej dziedzinie.

wszystkie posty

Psychiatria to dziedzina medycyny, która koncentruje się na zapobieganiu, diagnozowaniu oraz leczeniu zaburzeń psychicznych, behawioralnych i emocjonalnych. Psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w tej dziedzinie. W przeciwieństwie do innych specjalistów od zdrowia psychicznego, takich jak psycholodzy, czy psychoterapeuci, psychiatrzy muszą być lekarzami posiadającymi kwalifikacje medyczne. Oznacza to, że mogą m.in. przepisać leki, a także zlecać inne formy leczenia. Podjęcie decyzji o wizycie u psychiatry niewątpliwie wymaga odwagi. Oznacza to, że zdajesz sobie sprawę z potrzeby pomocy i to jest w porządku, ponieważ nie jesteś sam. Wiele osób ma jakąś formę problemu ze zdrowiem psychicznym, który wymaga konsultacji lekarza.

Psychiatrzy są przeszkoleni we wszystkich aspektach zdrowia psychicznego, dzięki czemu są w stanie zaoferować wsparcie i wskazówki we wszystkich obszarach. Ponadto, ponieważ psychiatrzy są wysoko wykwalifikowani w zarządzaniu lekami, mogą mieć większy wgląd w bardziej złożone problemy ze zdrowiem psychicznym niż psychologowie czy psychoterapeuci. Dlatego wizyta u psychiatry w celu przeprowadzenia psychoterapii, a także leczenia farmakologicznego, przynosi ogromne korzyści pacjentowi. Psychiatrzy specjalizują się w złożonych problemach zdrowia psychicznego. Możesz się z nimi spotkać, jeśli cierpisz na ciężką depresję i stany lękowe, chorobę afektywną dwubiegunową, psychozę, zaburzenia odżywiania, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne lub inne zaburzenia osobowości lub zaburzenia emocjonalne. Bez względu na powód, ważne jest, aby znaleźć specjalistę, którego lubisz i któremu możesz zaufać.

Wiele osób, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym, często nie szuka pomocy, ponieważ są zakłopotane lub nie są do końca pewne, z kim się spotkać. Umiejętność rozpoznania, kiedy ktoś może potrzebować pomocy, jest ważna, a wiele znaków wskazuje, że ocena psychiatryczna będzie dobrym pomysłem. Każdy ma chwile, kiedy jest smutny, zły lub rozdrażniony i są to normalne uczucia w życiu. Jednak, gdy nadmiernych emocji nie potrafimy kontrolować jest to wskazówka, że ​​czas zgłosić się po pomoc.

Jakość snu także może wiele powiedzieć nam o zdrowiu psychicznym. Osoby z problemami zdrowia psychicznego często mają problemy z zasypianiem. Mogą budzić się zbyt wcześnie lub budzić się wiele razy w ciągu nocy. Mają również tendencję do spędzania mniej czasu w głębokich fazach snu, co utrudnia regenerację. Niestety brak snu utrudnia też radzenie sobie z objawami choroby psychicznej, więc jest to ciągła pętla negatywnego sprzężenia zwrotnego. Ponadto, zdrowie psychiczne i fizyczne są ze sobą powiązane, a jednym ze znaków, że psychiatra może pomóc, jest nawracające dolegliwości somatyczne bez określonej przyczyny, takie jak problemy gastroenterologiczne, bóle głowy oraz inne, nieokreślone bóle.

Osoby, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym, mogą sięgnąć po alkohol lub inne używki, aby sobie
z nimi poradzić. Niezależnie od tego, czy ma to pomóc się zrelaksować, czy poradzić sobie ze stresem, jest to czerwona flaga. Jeśli ktoś regularnie tego potrzebuje i nie czuje się szczęśliwy bez pomocy narkotyków lub alkoholu powinien niezwłocznie sięgnąć po pomoc lekarską. Osoba cierpiąca na depresję lub nadmierny lęk może również unikać sytuacji towarzyskich. Prawdopodobnie będzie to spowodowane niemożnością kontrolowania emocji. Psychiatra może pomóc, gdy ktoś czuje się nadmiernie smutny lub stale się martwi. Oczywiście nie trzeba również podkreślać, że myśli samobójcze są olbrzymim alarmem i sygnałem, aby poprosić o konsultację specjalistyczną.

Szukanie pomocy to nic wstydliwego. Możesz płakać, czuć się niezręcznie lub doświadczać różnego rodzaju emocji podczas omawiania swoich problemów z psychiatrą. Należy jednak wiedzieć, że to jest całkowicie normalne i w porządku. Obecnie mamy wiele możliwości pomocy, a lekarz może pomóc w ustaleniu najlepszego leczenia dla każdego klienta na podstawie kompleksowej oceny psychiatrycznej. Zapraszamy na wizyte u naszych specjalistów. Umów się na wizytę u →https://ecms.com.pl/kontakt/.

Włókniaki – nieproszeni goście

Włókniaki – nieproszeni goście

czytaj więcej
Na czym<br>polega kriochirurgia?

Na czym
polega kriochirurgia?

Kriochirurgia to dziedzina, w której wykorzystuje się ekstremalne zimno (zazwyczaj ciekły azot, rzadziej dwutlenek węgla) do niszczenia nieprawidłowych komórek.

czytaj więcej
Powikłania kardiologiczne po COVID-19

Powikłania kardiologiczne po COVID-19

Pomimo tego, że od pierwszego zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 minęło jedynie dwa i pół roku, wiadomo już, na jakie ewentualne powikłania narażone są osoby, które przeszły infekcję. Są to przede wszystkim uszkodzenia płuc i serca.

czytaj więcej

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2
30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

e-mail: rejestracja@ecms.com.pl

napisz do nas

    * pola wymagane

    Oświadczam, że zapoznałem/am się z Klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych i wyrażam dobrowolną i wyraźną zgodę na przetwarzanie przez Administratora danych – Euromedica - Europejskie Centrum Medycyny Specjalistycznej sp. z o. o. sp. k., ul. Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków, NIP: 6772450723, REGON: 385429035 moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość.

    © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl
    Umów się