Plastyka wędzidełka

Problem krótkiego wędzidełka dotyka sporego odsetka mężczyzn w każdym wieku utrudniając zarówno dbanie o codzienną higienę, jak również powodując dyskomfort w sferze seksualnej. Jedyną skuteczną metodą trwałego pozbycia się problemu jest zabieg chirurgicznej plastyki wędzidełka napletka. Zabiegowi powinni poddać się szczególnie ci pacjenci, którzy przy wzwodzie odczuwają dyskomfort w miejscu połączenia żołędzi z trzonem prącia, obserwują jego zagięcie oraz mają problemy z odprowadzeniem napletka. Zabieg plastyki wędzidełka często łączony jest z zabiegiem plastyki napletka, a decyzja co do zakresu zabiegu zależy od oczekiwań pacjenta. 

umów się na zabieg

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem plastyki wędzidełka należy wykonać standardową higienę oraz ogolić okolice krocza. Konieczne do przeprowadzenia operacji badania krwi zostaną zlecone przez lekarza w trakcie wizyty kwalifikacyjnej (m. in. morfologia krwi, układ krzepnięcia).

Przebieg zabiegu

Operacja polega na przecięciu i wydłużeniu wędzidełka za pomocą metod chirurgii plastycznej. Uzyskujemy tym samym niwelację napięcia w okolicy żołędzi i napletka od brzusznej strony prącia, wyprostowanie prącia, poprawę doznań seksualnych. Jest to zabieg szybki, bezbolesny i dający rewelacyjne rezultaty. 

Postępowanie pozabiegowe

Kontrola pozabiegowa nie jest konieczna. Szwy rozpuszczają się samoistnie. Zwraca się uwagę na zachowanie szczególnej higieny miejsca operowanego oraz stosowanie zleconej przez lekarza terapii miejscowej. Abstynencja seksualna obowiązuje do czasu rozpuszczenia się szwów. Szczegółowe zalecenia po zabiegu plastyki napletka zawsze wydawane są na piśmie i wyjaśniane przez lekarza wykonującego zabieg.

Plastyka wędzidełka

Jedną ze skutecznych metod leczenia zbyt krótkiego wędzidełka (frenulum breve) jest plastyka wędzidełka prącia. To procedura mało skomplikowana, przynosząca ogromne korzyści dla pacjenta. Celem zabiegu jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu funkcjonowania mężczyzny. Zbyt krótka tkanka w tym obszarze może wywierać znaczny wpływ na jego życie seksualne i zachowanie codziennej higieny.

Na czym polega zabieg plastyki wędzidełka prącia?

Plastyka wędzidełka prącia pozwala pozbyć się bólu i dyskomfortu podczas odciągania napletka.

 • Wędzidełko to cienki, niewielki kawałek tkanki łączący żołądź penisa z napletkiem. Zdarza się, że jest ono zbyt krótkie już od urodzenia. Jednak u niektórych osób ulega skróceniu później, w wyniku urazów i stanów zapalnych. W tym drugim przypadku dochodzi do bliznowacenia oraz utraty elastyczności struktury tkanki.

Gdy wędzidełko jest bardzo krótkie, odprowadzanie napletka staje się znacząco utrudnione lub wręcz niemożliwe. Prowadzi to do uciążliwych dolegliwości. Sprawia też, że podczas aktywności seksualnej może dochodzić do rozerwania i krwawienia wędzidełka.

Wskazania do wykonania zabiegu

Rozwiązanie tego problemu to plastyka wędzidełka napletka w znieczuleniu miejscowym. Procedura jest bezbolesna i szybka. Jej rezultat to wydłużenie tkanki, dzięki czemu żołądź przestaje być naciągnięta i skrępowana podczas wzwodu.

Wskazania do zabiegu to:

 • krótkie wędzidełko powodujące dyskomfort podczas stosunku seksualnego,
 • a także odczuwany przez pacjenta dyskomfort estetyczny.

Zdarza się, że krótkie wędzidełko odbiera mężczyźnie kontrolę podniecenia. Przyczynia się bowiem do przedwczesnego wytrysku w wyniku nadmiernej stymulacji tego obszaru. Poza tym problem ten może utrudniać przestrzeganie zasad higieny i przeprowadzanie zabiegów higienicznych. A to z kolei skutkuje zwiększonym ryzykiem wystąpienia stanów zapalnych oraz ich powikłań.

Operacja krótkiego wędzidełka – przebieg

Jak wskazuje nazwa, zabieg podcięcia wędzidełka prącia polega na jego podcięciu (zazwyczaj za pomocą lasera), a następnie zszyciu w taki sposób, aby doszło do jego wydłużenia i wzmocnienia. Podczas procedury pacjent leży na plecach i otrzymuje znieczulenie miejscowe.

Zmiana jest dostrzegalna natychmiast po zabiegu. Mimo to ostateczny efekt można zobaczyć dopiero po okresie rekonwalescencji. Jeżeli po operacji odczuwalny jest ból, można zażywać środki przeciwbólowe niezawierające kwasu salicylowego. Pacjent powinien stosować się do zaleceń specjalisty i zrealizować przepisane przez niego recepty.

Operacja krótkiego wędzidełka może być łączona z zabiegiem plastyki napletka. Przeciwwskazaniami do wykonania tej procedury są m.in. aktywne infekcje, choroby nowotworowe, schorzenia neurologiczne, trwająca antybiotykoterapia, poważne schorzenia wątroby, niewydolność nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby autoimmunologiczne.

Podcięcie wędzidełka prywatnie w klinice Euromedica

Cena podcięcia wędzidełka prywatnie w klinice Euromedica jest stała, wyszczególniona na górze strony. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać badania zlecone przez lekarza urologa podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Po wykonanym zabiegu nie trzeba przychodzić na kontrolę, ponieważ szwy rozpuszczają się samoistnie. Jednak zawsze należy stosować się do zaleceń po plastyce wędzidełka, które zostaną wyjaśnione przez lekarza.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zarejestruj się na wizytę kwalifikacyjną.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl