Hematologia

Hematologia

Hematolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób krwi, układu krwiotwórczego oraz chłonnego, które mogą mieć charakter nowotworowy i nienowotworowy. Schorzenia te najczęściej związane są z nieprawidłowościami w badaniu morfologii krwi obwodowej, powiększonymi węzłami chłonnymi i śledzioną, choć często przebiegają skrycie dając niespecyficzne objawy takie jak poty nocne, chudnięcie, gorączki, zwiększona zapadalność na infekcje. Lekarz zleca i interpretuje wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych, przeprowadza mikroskopową oceny preparatów krwi obwodowej. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie biopsji aspiracyjnej lub trepanobiopsji szpiku.

Specjaliści

hematolog, Internista

Zajmowałem się szerokim spektrum chorób hematologicznych nowotworowych i nienowotworowych. Leczyłem między innymi pacjentów z: ostrymi i przewlekłymi białaczkami, zespołami mielodysplastycznymi, czerwienicą prawdziwą, nadpłytkowością samoistną, pierwotnym włóknieniem szpiku, chłoniakami, szpiczakiem plazmocytowym, anemią i małopłytkowością. Mam również doświadczenie w autotransplantacjach szpiku.
Interesuję się w szczególności hematologią ogólną, diagnostyką hematologiczną, a także chorobami autoimmunologicznymi. Samodzielnie oceniam preparaty cytologiczne krwi obwodowej i szpiku kostnego.

Zobacz profil

Cennik

Skontaktuj się z nami

    Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA. Zobacz Politykę i Warunki Google.