Lifting krocza nićmi Vaginal Narrower

Lifting okolic intymnych to zabieg, który polega na wprowadzeniu przez minimalne nacięcia w skórze krocza specjalnych nici. Nici te posiadają specjalne haczyki, które kotwiczą się we wprowadzonej tkance, dzięki czemu możliwe jest zwężenie przedsionka pochwy. Po pewnym czasie nici ulegają wchłonięciu, ale sam efekt utrzymuje się dłużej poprzez wytworzenie kolagenu, który imituje rusztowanie wzmacniające wejście do pochwy.

umów się na zabieg

Wskazania:

- defekt estetyczny i funkcjonalny i związany z nimi dyskomfort

- zbyt luźne wejście do pochwy

- szerokie wejście do pochwy

- obniżenie napięcia tkanek krocza

- subiektywne odczucie rozluźnienia mięśni w okolicach przedsionka pochwy

- obniżona jakość życia seksulanego spowodowana powyższymi problemami

- zaburzenia anatomii krocza

Przeciwwskazania:

- ciąża

- miesiączka

- choroby nowotworowe sromu

- aktualnie tocząca się infekcja pochwy/sromu

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg liftingu krocza nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentki. Jego przebieg zostanie wyjaśniony w trakcie wizyty. Pamiętaj, że wszelkie zabiegi z ginekologii estetycznej wymagają posiadanie aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Zastosowanie znieczulenia miejscowego jest wystarczające.

Postępowanie pozabiegowe

Aby w pełni cieszyć się efektami zabiegu niezbędne jest przestrzeganie następujących zasad pozabiegowych:

 • abstynencja seksualna przez 21 dni
 • nieuprawianie sportu przez 14 dni
 • niedźwiganie ciężkich przedmiotów przez 14 dni
 • niekorzystanie z wanny, basenów, sauny, jacuzzi przez 7 dni

Przez pierwsze 24 h po zabiegu wskazane jest przykładanie chłodnych kompresów i odkażanie miejsca wkłucia gazikiem nasączonym płynem antyseptycznym.

Lifting krocza nićmi Vaginal Narrower to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na rekonstrukcję przedsionka pochwy. Większość pacjentek decyduje się na ten zabieg po porodzie drogą naturalną, przy okazji którego miało miejsce nacięcie i szycie krocza. Lifting pozwala pozbyć się otarć i nadkażeń w obrębie narządów płciowych. Oprócz tego poprawia komfort życia i zwiększa doznania seksualne.

Na czym polega lifting krocza?

Lifting krocza z zastosowaniem nici Vaginal Narrower jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu okolic intymnych, lekarz wprowadza jedną lub dwie nici przez 4-6 niewielkich płytkich nacięć. Vaginal Narrower są tzw. niciami kotwiczącymi, które posiadają specjalne haczyki skierowane w dwóch kierunkach. Po ich umiejscowieniu w tkance podskórnej i w obrębie mięśni krocza, lekarz zawiązuje nici, co daje oczekiwany efekt liftingujący.

Zalecanym, najbardziej optymalnym okresem na przeprowadzenie liftingu krocza jest pierwsza połowa cyklu miesiączkowego (2-3 dni po miesiączce). Przed zabiegiem pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem, odbyć badanie ginekologiczne i posiadać aktualny wynik cytologii szyjki macicy.

Postępowanie i samopoczucie po zabiegu

Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do domu. Nie ma konieczności przebywania w szpitalu czy pod obserwacją lekarza. Przez pierwsze dni powinna prowadzić spokojny tryb życia: nie współżyć przez 21 dni i unikać wysiłku fizycznego przez 2 tygodnie. Dodatkowo do momentu pojawienia się kolejnej miesiączki powinna używać środków do higieny intymnej o działaniu odkażającym.

Lifting krocza nićmi Vaginal Narrower jest w pełni bezpieczny. Ryzyko wystąpienia powikłań szacuje się na bardzo niskie. Główne korzyści, które odczuwają pacjentki po zabiegu, to:

 • mniejsze ryzyko otarć i nadkażeń miejsc intymnych
 • poprawa jakości życia seksualnego
 • lepsze funkcjonowanie pochwy i krocza
 • poprawa wyglądu wejścia pochwy
 • odzyskanie pewności siebie
 • długotrwałe efekty (utrzymujące się nawet do kilku lat)

Kiedy lifting krocza nićmi to dobre rozwiązanie?

Metoda jest stosowana w przypadku defektów funkcjonalno-kosmetycznych wynikających ze zbyt luźnego wejścia do pochwy. Korzystają z niej m.in. kobiety cierpiące na wypadanie narządu rodnego. Ma to miejsce wtedy, gdy mięśnie, ścięgna i więzadła są zbyt osłabione, aby samodzielnie podtrzymywać pochwę i macicę. Ponadto lifting krocza nićmi Vaginal Narrower jest wskazany przy poporodowych defektach krocza o charakterze anatomiczno-funkcjonalnym.

Czy zabieg liftingu krocza poprawia komfort życia?

Wiele pacjentek stwierdza, że po liftingu krocza nićmi znacząco podniósł się komfort ich życia. Wcześniej, w związku ze zbyt szerokim wejściem do pochwy, skarżyły się na uczucie ciągłej zwiększonej ilości wydzieliny, a także nadmierne otarcia i wtórne nadkażenia narządów płciowych. Dlatego zabieg liftingu krocza służy nie tylko poprawie odczuć podczas stosunku seksualnego. Niejednokrotnie wpływa również na zdrowie i ogólne samopoczucie.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2022 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl