Radiofrekwencja pochwy

umów się na zabieg

Wskazania:

- suchość pochwy

- zespół luźnej pochwy

- rewitalizacja pochwy/warg sromowych

- leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

- redukcja blizn

- poprawia jędrności, gęstości i kolor skóry

Przeciwwskazania:

- ciąża

- miesiączka

- choroby nowotworowe sromu

- aktualnie tocząca się infekcja pochwy/sromu

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentki. Jego przebieg zostanie wyjaśniony w trakcie wizyty. Pamiętaj, że wszelkie zabiegi z ginekologii estetycznej wymagają posiadanie aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przebieg procedury zostanie szczegółowo wyjaśniony w trakcie wizyty.

Postępowanie pozabiegowe

W szczególności należy pamiętać o:

 • abstynencji seksualnej przez 3 dni
 • niekorzystaniu z wanny, basenów, sauny przez 3 dni

Inne zalecenia zostaną przekazane przez lekarza po zakończeniu procedury.

 

Radiofrekwencja pochwy

Radiofrekwencja ginekologiczna to zabieg wykorzystujący metodę najnowszej generacji, który jest powszechnie stosowany w ginekologii estetycznej. Wskazania do wykonania radiofrekwencji pochwy to m.in. suchość pochwy, zwiotczenie pochwy i warg sromowych, niemożność lub trudności w osiągnięciu orgazmu, wysiłkowe nietrzymanie moczu, oraz atrofia pochwy.

Przebieg i rezultaty zabiegu: radiofrekwencja pochwy

Do wykonania radiofrekwencji ginekologicznej pacjentkę kieruje specjalista po uprzedniej konsultacji. Przed ustaleniem terminu zabiegu lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, wykonuje badanie ginekologiczne i planuje zakres działań. Jeżeli nie wystąpią przeciwwskazania, można przeprowadzić radiofrekwencję pochwy, która trwa około 20 minut. Całość jest bezbolesna i nieinwazyjna dla pacjentki.

Podczas radiofrekwencji ginekologicznej wykorzystuje się właściwości fal radiowych. Docierają one w głąb skóry i podgrzewają tkanki, co w sposób natychmiastowy pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Jednocześnie proces ten naturalnie poprawia przepływ krwi oraz unerwienie tkanek, dając długotrwałe efekty w postaci:

 • przywrócenia właściwego napięcia ścian pochwy,
 • jej zwężenia,
 • a także lepszego nawilżenia nabłonka.

To skuteczne rozwiązanie skierowane m.in. do kobiet po menopauzie i porodzie, odczuwających brak lub obniżoną satysfakcję seksualną, cierpiących na atrofię, zespół rozluźnienia pochwy lub łagodne nietrzymanie moczu, oraz do tych, które chciałyby odmłodzić wygląd miejsc intymnych.

Przeciwwskazania do wykonania radiofrekwencji

Główne przeciwwskazania do zabiegu to choroby nowotworowe, infekcje miejsc intymnych, ciąża, zmiany szyjki macicy, brak aktualnego badania cytologicznego, trwająca menstruacja lub inne krwawienia z pochwy.

Radiofrekwencja ginekologiczna w klinice Euromedica

Decydując się na radiofrekwencję ginekologiczną w naszej klinice, pacjentka korzysta z usług doświadczonych lekarzy ginekologii.

Zabieg polega na rewitalizacji pochwy, co prowadzi do jej obkurczenia, poprawy jędrności i elastyczności, nawilżenia oraz redukcji dyskomfortu. Dochodzi więc do regeneracji warg sromowych, a także przywrócenia naturalnego pH pochwy. Dla uzyskania jak najlepszych efektów często zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Zazwyczaj radiofrekwencja nie wymaga okresu rekonwalescencji. Tuż po jej wykonaniu można powrócić do swoich codziennych czynności.

Radiofrekwencja pochwy – cena

Cena radiofrekwencji pochwy zależy od gabinetu lub kliniki, w których wykonujemy zabieg, specjalisty, do którego się zgłaszamy, a także złożoności procedury (przede wszystkim liczby potrzebnych zabiegów).

W przypadku kliniki Euromedica usługi z zakresu ginekologii estetycznej są realizowane przez doświadczonych lekarzy ginekologów. Dokładny zakres cenowy znajdą Państwo na górze strony. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu i rezerwacji wizyty u wybranego specjalisty.

Zapraszamy
do kliniki
Euromedica

Aleja Kijowska 64/U2, 30-079 Kraków

Godziny przyjęć:
poniedziałek – piątek: 7:15-20:00

tel. 570 550 599

 rejestracja@ecms.com.pl

Blog

napisz do nas

  * pola wymagane

  ul. Piastowska 1 B
  30-211 Kraków

  tel. 575 999 867

  rejestracjapiastowska@ecms.com.pl

  © 2023 Euromedica | wykonanie strony: kochinke.pl